Młody Chopin w Gdańsku Ratusz Staromiejski Gdańsk Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Młody Chopin w Gdańsku

Młody Chopin w Gdańsku to dwudniowe gdańskie święto Fryderyka Chopina organizowane przez Gdańskie Koło Towarzystwa im. Fryderyka Chopina. Festiwal skoncentrowany na sylwetce ikony kultury polskiej, symbolu polskości i wartości narodowych. Sposób na połączenie sztuk i edukację oraz uczczenie przypadającej w tym roku 170 rocznicy śmierci kompozytora.

Festiwal obejmować będzie dwa koncerty wyróżniających się uczniów szkół muzycznych całego regionu oraz konkurs plastyczny skierowany do szkół podstawowych z podziałem na dwie grupy wiekowe: klasy 1-3 oraz 4-8. Prezentacja prac nagrodzonych odbędzie się w przestrzeni Ratusza Staromiejskiego (zarówno prac fizycznych, jak i wyświetlanych na rzutniku w trakcie koncertów, elektronicznych wersji przygotowanych prac, jeśli tylko technika ich wykonania będzie na to pozwalała).

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się pierwszego dnia festiwalu podczas gali połączonej z koncertem uczniów szkół muzycznych.

Program:
Środa 23 października, g.12.00
Gala wręczenia nagród laureatom konkursu plastycznego oraz występy uzdolnionych uczniów szkół muzycznych regionu pomorskiego.
W programie kompozycje Fryderyka Chopina.

Czwartek 24 października, g.17.00
Koncert Chopinowski w wykonaniu uzdolnionych uczniów szkół muzycznych regionu pomorskiego oraz wystawa prac nagrodzonych w konkursie plastycznym.


Czytaj także