stat
Impreza już się odbyła
lis 26

wtorek, g. 20:00

bilety 210 - 290 zł
Kup bilet
gru 21

sobota, g. 20:00

Gdańsk, Sopot,
bilety 85 zł
Kup bilet
Retro-dansing w alternatywnym wydaniu przywołujący lata świetności patrona projektu: Wojciecha Młynarskiego. Największe hity kultowego barda opracowane na nowo przez alteratywną supergrupę pod wodzą syna Wojciecha: Jana.

jazz - koncerty w Trójmieście


Kiedyś piosenki ojca śpiewał Kazik Staszewski, dzisiaj przyszedł czas na Jana Młynarskiego. Syn Wojciecha zebrał doborową ekipę świetnych niezależnych artystów z Gabą Kulką na czele i nagrał płytę, której premiera odbędzie się 10 października.

Gaba Kulka - śpiew | Piotr Zabrodzki - pianino | Kuba Galiński - organy | Marian Wróblewski - gitara | Wojciech Traczyk - kontrabas | Manolo Alban Juarez - instrumenty perkusyjne | Jan Młynarski - śpiew i perkusja

Młynarski plays Młynarski to wyjątkowy projekt koncertowo-płytowy będący owocem rozmów jakie przeprowadził Jan Młynarski ze swoim ojcem - Wojciechem Młynarskim w autorskiej audycji na antenie radia Roxy FM. Jest to pomysł powrotu do brzmienia i stylu, jaki prezentował Wojciech Młynarski w latach 60. i 70., tworząc swoje największe przeboje a więc: retro, dansingowo, tanecznie, nastrojowo, czasami jazzowo.

Jan Młynarski - absolwent Prywatnej Szkoły Muzyki Rozrywkowej i Jazzu w Warszawie, jeszcze w szkole zaczął współpracować z Pilich Und Funk, autorską formacją wybitnego basisty Wojciecha Pilichowskiego, co otworzyło mu drogę do pracy w charakterze sidemana. Współpracował m.in. z Kayah, Natalią Kukulską, Marylą Rodowicz, Grzegorzem Markowskim, Reni Jusis, a także z Cesarią Evorą, Ace of Base, Chrisem De Burgh, Sistars. Jan Młynarski występował również na festiwalach w Opolu, Sopocie i na Festiwalu 4 Kultur. W 2001 założył własny zespół 15 Minut Projekt, a także nagrał i wyprodukował debiutancką płytę z autorską muzyką pod tym samym tytułem. Płyta ta w 2004 została nominowana do Fryderyka.

Wojciech Młynarski - kultowy autor tekstów i wykonawca piosenki autorskiej, legendarny satyryk, artysta kabaretowy, autor librett, tłumacz, poeta znany przede wszystkim z autorskich recitali. Uznawany jest za twórcę nowej formy artystycznej - tzw. felietonów śpiewanych. Teksty autorstwa lub w przekładzie Wojciecha Młynarskiego zostały zamieszczone w książce Moje ulubione drzewo, czyli Młynarski obowiązkowo. W 2000 został odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski. Laureat nagrody Grand Prix 45. Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu (2008) i Diamentowego Mikrofonu. W październiku 2008 uhonorowany przez Fundację Kultury Polskiej nagrodą Złotego Berła. Jest członkiem Stowarzyszenia Pisarzy Polskich. 14 grudnia 2007 z rąk Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdana Zdrojewskiego odebrał Złoty Medal Zasłużony Kulturze Gloria Artis.

Gaba Kulka - jest wokalistką, piosenko-pisarką i pianistką, której autorski repertuar zalicza się do szerokiego strumienia współczesnej muzyki alternatywnej, w szalony sposób łącząc w sobie elementy jazzu, rocka i popu, z ukłonem w stronę klimatu teatralno-kabaretowego. Pierwszy album Between Miss Scylla and a Hard Place Gaba nagrała w 2003 roku metodą DIY w swoim mieszkaniu w Warszawie. Podobny proces odbył się w 2006 roku przy okazji nagrywania płyty Out, tym razem jednak album został profesjonalnie wytłoczony i wydany, rujnując domowy budżet Gaby. Posunięcie okazało się opłacalne, bo album szybko zyskał uznanie mediów i krytyków. Włączyła się do różnych projektów muzycznych: komponując i wykonując muzykę do spektaklu "Rafalala Show - Zabawy Nocą" (premiera w Teatrze Polonia w Warszawie), współtworząc wraz z muzykami formacji Baaba grupę Baaba Kulka (hołd złożony na ołtarzu Iron Maiden i dla wielu objawienie roku 2008), koncertując z orkiestrą symfoniczną (z materiałem Out), a nawet gościnnie pojawiając się z zespołem Mitch & Mitch (w roli Olimpii Słodycz przy okazji Festiwalu Niewinni Czarodzieje 2008), oraz pisząc teksty i śpiewając z Reni Jusis na jej albumie - Iluzjon cz.1. Od stycznia do maja 2009 roku Gaba nagrywała wokale na cztery różne albumy. Przede wszystkim jednak Gaba skupiła się nad grą na żywo przy akompaniamencie zespołu Raalya, zamieniając solową swobodę na grupowe aranżacje i zyskując dzięki temu nowe, mocniejsze brzmienie. Kolejne płyty: Hat, Rabbit, nagrana z udziałem ojca Konstantego Kulki oraz między innymi Czesława Mozila oraz Kucz-Kulka z Kondradem Kuczem zyskały uznanie krytyków i przede wszystkim publiczności, która wypełnia szczelnie koncerty Gaby (jak między innymi w marcu 2010 w Żaku).

Informacja o biletach

5,- super zniżka* dla studentów pierwszego roku
10,- super zniżka* dla studentów szkół artystycznych
15,- zniżka* dla studentów
20,- przedsprzedaż
30,- dzień przed i w dniu koncertu