Mniej światła, więcej gwiazd Centrum Nauki Experyment w Gdyni Gdynia Sprawdź!
stat
Wydarzenie już się odbyło

Mniej światła, więcej gwiazd

Gwiazdy. Starożytni widzieli w nich herosów i mitologiczne stwory, a marynarzom przez stulecia wskazywały one drogę do domu. Współcześni astronomowie widzą w nich nieskończony bezmiar wszechświata i kopalnię wiedzy o początkach naszej rzeczywistości. A Wy? Spójrzcie w nocne niebo razem z nami i przekonajcie się sami!

Już 12 i 13 sierpnia czeka Was kolejna odsłona astronomicznego spotkania Mniej światła, więcej gwiazd! To już druga edycja tego wyjątkowego, organizowanego we współpracy z Radą Dzielnicy Śródmieście oraz Uniwersytetem Morskim w Gdyni wydarzenia. Spotkamy się na Molo Południowym, przy pomniku Żagle o 16:00 i będziemy patrzeć w niebo aż do 23:00!
Podczas wydarzenia będziecie mieli szansę przyjrzeć się gwiazdom przy pomocy teleskopów i lornetek, odwiedzicie planetarium im. Antoniego Ledóchowskiego, a nawet spojrzycie w słońce poprzez teleskop słoneczny.

W sierpniowy weekend na Molo Południowym:
- przyjrzymy się gwiazdozbiorom, które można znaleźć na obu półkulach,
- wykonamy model Księżyca,
- przeprowadzimy barwne i świetlne eksperymenty, które pokażą nam kolory Kosmosu,
- zbudujemy i wystrzelimy rakietę!

Godziny pokazów w planetarium: 16:00, 16:30, 17:00, 17:30, 18:00, 18:30, 19:00, 19:30. Darmowe wejściówki na pokazy odebrać będzie można w namiocie Centrum Nauki Experyment.

Termin: 12-13.08.2022 | godz. 16:00 23:00.
Miejsce: Molo Południowe w Gdyni, przy pomniku Żagle.
Bilety: wstęp wolny.

Czytaj także