Mobilny Dom Kultury: Osowa Park na Osowej Gdańsk Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Mobilny Dom Kultury: Osowa Opinie (1)

Mobilny Dom Kultury to wakacyjny projekt Gdańskiego Archipelagu Kultury, polegający na stworzeniu podróżującego po dzielnicach Gdańska, plenerowego domu kultury.

W ramach trzeciej już edycji tego wydarzenia zrealizujemy warsztaty, koncerty, spektakle, animacje dla najmłodszych, wystawę, czytelnię na trawie, grę terenową oraz happening. Wszystko w formie kulturalnego pikniku o charakterze familijnym. W programie nie zabraknie teatrów dziecięcych, widowiska plenerowego oraz potańcówki. W tym roku stawiamy też na ekologię i kontakt z naturą oraz różnorodność kulturową Gdańska.

Mobilny Dom Kultury na Osowej - 29.06.2019 | 12:00-18:00 | Park Chirona, Gdańsk Osowa | wstęp: bezpłatny.

W samo południe w Parku Chirona na Osowej wystartujemy z serią warsztatów. Będą gry znane z podwórek oraz te planszowe rozgrywane przy stole. Nie zabraknie rękodzieła: od wyplatanek z papierowej wikliny po biżuterię robioną jedynie ze sznurka. Dla tych, którzy nie boja się ubrudzić, czekają zajęcia z rzeźbienia w glinie, natomiast wszystkie artystyczne dusze będą mogły wykazać się przed sztalugami naszego pleneru malarskiego. Nie zabraknie też wydarzeń performatywnych: "Z głową w chmurach" będzie można pospacerować wraz z Teatrem Delikates, natomiast Marcin Marzec z Teatr Barnaby wystąpi z "Tymkiem". Jeśli nie wiecie nic o cyjanotypii, zastanawiacie się co to właściwie jest land art lub chcielibyście wyczarować coś dla siebie ze starych banerów, to naprawdę warto wpaść pod namioty MDK. To, że droga do celu nie zawsze bywa prosta postarają się udowodnić Wędrowni Hecarze z Olsztyna, którzy zorganizują dla nas warsztaty wraz z turniejem łuczniczym i pokażą widowisko w stylu Kamishibai.

Na Osowej partnerują nam: Trójmiejska Świetlica Krytyki Politycznej oraz Rada Dzielnicy Osowa.
Bądźcie z nami w Nowym Porcie oraz na Osowej. Bądźcie mobilni - Zapraszamy!

Po więcej szczegółów dotyczących Mobilnego Domu Kultury 2019 zaglądajcie na nasze strony internetowe oraz profile w mediach społecznościowych:

• Gdański Archipelag Kultury:
- http://gak.gda.pl/
- FB: https://www.facebook.com/Dom.Sztuki/

• Dom Sztuki GAK:
- http://www.domsztuki.gak.gda.pl/
- FB: https://www.facebook.com/GdanskiArchipelagKultury/
Kontakt do koordynatorów projektu:

Czytaj także