Zapraszamy do nowo otwartej galerii "PEJOTKA" (Targ Drzewny 9/11, parter) na wystawę "Moduły" będącą częścią projektu "Północ-Południe" kierunków Grafika gdańskiej filii PJATK oraz wrocławskiej filii Uniwersytetu SWPS.
Moduły to wystawa zainicjowana w czerwcu 22 roku we wrocławskiej filii Uniwersytetu SWPS. Powstała z potrzeby wyróżnienia, tego, co dzieje się na kierunku Grafika w uniwersyteckim rozumieniu - o czym się mówi i jak to się robi. Prezentuje najlepsze prace studenckie różnych roczników grafiki oraz eksponuje modularność przedsięwzięcia: metod pracy dydaktycznej/projektowej, metod oglądu efektów końcowych, estetycznych i poznawczych zachwytów. Samo słowo moduły funkcjonuje na SWPSie jako umowne hasło organizacji dydaktyki - to dzielenie przedmiotów na składowe oraz łączenie ich na funkcjonalnych zasadach.
Szczególnie ważne stało się wyeksponowanie modułów w nowej przestrzeni w Gdańsku, która szczęśliwie dla nas (Wrocławian) podkreśla ich modularność i rzuca widzom wyzwanie odnalezienia w tym wszystkim plastycznego ładu, harmonii i rytmu.
Wystawie towarzyszy wykład dra Mariusza Wszołka: "Systemowe ujęcie projektowania komunikacji" - 23.03 godzina 15:30.Wernisaż wystawy 23.03 o godzinie 16:30 - wstęp wolny.
Wystawa potrwa do 23.04.2023.
Będzie można ją oglądać w godzinach otwarcia Wydziału.
Autorzy wystawy:
Antochewicz Emilia,Apanasewicz Wiktoria, Ataman Izabela, Cieślak Gabriela ,Ciupka Wojciech, Droń Jan, Fligiel Natalia, Fronia Weronika, Garstecki Jan, Gniadek Jagoda, Grblicka Zofia, Hadzik Michał, Jasieńska Agnieszka, Karaś Klaudia, Karczyńska Julia, Kłęk Konrad, Kobiór Katarzyna, Krynicka Magdalena, Kubatek Patrycja, Kułton Zuzanna, Leszczyńska Weronika, Łuczak Urszula, Maj Michał, Markisz Joanna, Matera Julia, Michaliszyn Michał, Marzec Małgorzata, Nadolska Adrianna, Niemer Patrycja, Okolus Paulina, Okupnik Jakub, Olech Maria, Pałkiewicz Wojciech, Parasiński Konrad, Partyka Jakub, Perkowska Izabela, Pińczuk Emilia, Popiel Antonina, Ragiel Karolina, Równicki Jacek, Semenowicz Agata, Skórzak Natalia, Socha Michał, Smolarek Karolina, Stelmańska Paulina, Strawiński Michał, Szamreta Aleksandra, Szewczyk Konrad, Tobiasz Laura, Toporowska Dominika, Traczyk Aleksandra, Turek Marcelina, Warchoł Karolina, Wawrzyniak Aleksandra, Wiktorska Martyna, Wolska Jagoda, Wójcicka Magda, Zaraś Karolina, Zysiek Zuzanna.
O wykładzie:Charles Eames zapytany o to, jakie są granice projektowania, odpowiedział, że granice projektowania są wyznaczane przez granice problemów, które w ramach praktyki designu stają się przedmiotem diagnozy i rozwiązywania. Dokładnie taka konstatacja jest dla mnie punktem wyjścia w przypadku zajmowania się communication design, które coraz powszechniej zaczyna być stosowane w formie agregatora różnych podejść i dyscyplin projektowania. W ramach wykładu opiszę systemowe ujęcie programów projektowania komunikacji, co w syntezie doprowadzi do możliwie ogólnej definicji, która z założenia nie stoi w sprzeczności z dotychczasową wiedzą i praktyką projektowania.
O prelegencie:
Dr hab. Mariusz Wszołek: Komunikolog. Naukowo zajmuje się teorią i praktyką projektowania komunikacji, ze szczególnym uwzględnieniem inkluzyjnych, partycypacyjnych i zrównoważonych doktryn projektowych. Redaktor serii wydawniczej Manual i Communication Design oraz autor książek i artykułów z zakresu reklamy, pracy projektowej i zrównoważonego projektowania.
Ponadto aktywny projektant i konsultant w zakresie strategii i polityki komunikacyjnej firm i instytucji; zawodowo współpracował m.in. z: NEONET, PDG, MNiSW, Uniwersytetem Wrocławskim, Wrocławską Strefą Kultury, Media Markt, Galeria Wnętrz Domar, NOTI, Merc. Autor bloga: namagazynie.
Na Uniwersytecie SWPS prowadzi zajęcia: Teoria i praktyka projektowania, Corporate Identity, Design opakowań, Kreacja.