Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów

Moje Miejsce, Nasze Miejsce (5 opinii)

teatr uliczny
wystawia:
Plama
w ramach wydarzenia:
Festiwal Teatrów Plenerowych i Ulicznych FETA 2019
ocena:
4.3 / 5 (6 głosów)
4.3
Spektakl powarsztatowy / Polska, Gdańsk
Moje Miejsce, Nasze Miejsce
PREMIERA

"Moje Miejsce, Nasze Miejsce" to poetycki spektakl-performans poruszający ważne dla wielu z nas pytanie, gdzie i jakie jest nasze miejsce, jako jednostki, w społeczeństwie i w świecie? Jak je znaleźć, zdefiniować? Czego potrzebujemy, żeby żyć, czuć się u siebie, być szczęśliwym?

Przedstawienie powstało podczas warsztatów integracyjnych realizowanych przez Gdański Archipelag Kultury. Jest oryginalnym połączeniem kilku teatralnych środków wyrazu: teatru formy, teatru klaunowego, happeningu i teatru reportażu. Temat wiodący, interpretowany i ogrywany na różne sposoby, pozwolił stworzyć poetycki spektakl, który porusza ważne kwestie z dystansem i dozą humoru. Szczególnym walorem, rzadko wykorzystywanym na polskiej scenie, jest technika klauna teatralnego. Klaun jest poetą i bufonem, dzięki czemu może sobie na wiele pozwolić. Jest mistrzem przełamywania tabu, podważania ideologii, zasad etycznych i moralnych, szeroko pojętej uprzejmości, w ten sposób pozwala lepiej zrozumieć nasze pragnienia, ograniczenia i role społeczne.

Spektakl powstał pod okiem Valerian'a Collot (Francja), który jako aktor i reżyser, realizował swoje autorskie projekty, współpracując z Teatrem Art Mixte (Murviel les Montpellier) i Stowarzyszeniem L'Effet Divers (Montpellier).