stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Molo OCR 100 Opinie (3)

12 sierpnia 2023 r., w sobotę, jedno z najpopularniejszych miejsc w Polsce - skwer na sopockim molo - stanie się areną zmagań najsprawniejszych zawodników "ninja" z tej części świata! Inauguracja zawodów MOLO OCR 100 odbędzie się o godz. 10:45 z udziałem Magdaleny Czarzyńskiej-Jachim, wiceprezydentki Sopotu. Organizatorem zawodów jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sopocie.

lut 1-4

czwartek - niedziela

Gdańsk Sopot,
sie'24 2-4

piątek - niedziela

Gdynia
Pierwszy raz w historii polskich sportów przeszkodowych biegi OCR 100 odbędą się w tak spektakularnym miejscu jak sopockie molo. Przed nami ogrom emocji i widowiskowa rywalizacja na 100-metrowym torze przeszkód. Tor jest tak ustawiony, że jego część wchodzi na płytę molo, co dodatkowo wzmacnia atrakcyjność zawodów dla samych zawodników i kibiców.

Na listach startowych możemy się spodziewać czołowych zawodników znanych m.in. z programu  Ninja Warrior  i światowej rangi eventów. Zawodnicy rangi zawodowców rywalizują w kategorii PRO, a amatorzy, których jest coraz więcej, walczą o prymat w kategorii OPEN. Zawody wyłonią czterech zwycięzców: kobietę i mężczyznę w kat. PRO i w kat. OPEN.

100-metrowy tor składa się z 12 widowiskowych przeszkód. Nie są to przeszkody przypadkowe, ale certyfikowane przez Międzynarodową Federację Sportów Przeszkodowych (Fédération Internationale de Sports d'Obstacles). Zawodnicy będą rywalizować na torze parami, co jeszcze bardziej przyczynia się do spektakularności sportowego widowiska. Najlepsi na świecie (w tym zawodnicy z Polski) pokonują ten tor poniżej 40 sekund. Poprawność pokonywania poszczególnych przeszkód jest skrupulatnie sprawdzana przez doświadczonych sędziów OCR Polska.

Na własne oczy będzie można zobaczyć prawdziwe show sprawności, determinacji i walki o dosłownie ułamki sekund. Wydarzenie to będzie można podziwiać bezpłatnie całymi rodzinami. W sezonie letnim sopockie molo odwiedza nawet kilkanaście tysięcy mieszkańców i turystów dziennie.

Lista przeszkód na MOLO OCR 100:
- Jumper
- Monkey Bar
- 1,5 m Wall
- Równoważnia
- 4 Wheels
- 2,0 m Wall
- Wyspy
- 6 Rings
- Czołganie
- Trawers
- Tarzan Swing
- Rampa

Swoje starty w zawodach MOLO OCR 100 zadeklarowali najlepsi zawodnicy NINJA w Polsce. Będzie okazja podziwiać m.in.  Katarzynę Jonaczyk  - dwukrotną mistrzynię Europy OCR 100 oraz Last Women Standing Ninja Warrior,  Roberta Bandosza  - wielokrotnego medalistę Mistrzostw Polski i Europy OCR 100 oraz Last Man Standing Ninja Warrior, Czarka Szulwacha - młodzieżowego sportowca roku OCR Polska oraz wielokrotnego medalistę Mistrzostw Polski i Europy,  Jana Tatrowicza  - Last Man Standing ostatniej edycji Ninja Warrior oraz dwukrotnego medalistę Mistrzostw Polski OCR 100 oraz wielu innych czołowych zawodników.

MOLO OCR 100 to zawody zaliczane jest Polskiej Ligi Sportów Przeszkodowych organizowanej przez Związek Sportów Przeszkodowych oraz Stowarzyszenie Biegów Przeszkodowych OCR Polska. Zawodnicy będą walczyć o kolejne punkty do klasyfikacji generalnej.