Moloteka Music Festival Moloteka Gdańsk Sprawdź!
stat

Uwaga! Impreza już się odbyła

Moloteka Music Festival

clubbing / dyskoteka festiwal muzyczny

termin
sie 10
piątek Godz. 18:00 - 23:30
miejsce Moloteka
adres Gdańsk, przy ul. Jantarowej (Brzeźno, między wejściami numer 53 i 54)
bilety
wstęp wolny
Patronat

10 sierpnia zapraszamy na festiwal muzyczny Moloteka Music Festival, na którym wystąpi aż trzech artystów polskiej sceny muzycznej: Natalia Nykiel, Future Folk oraz Kowalski. To wyjątkowe wydarzenie na kulturalnej mapie Gdańska, którego zadaniem jest pokazywanie polskiej muzyki elektronicznej szerszej publiczności.

Na potrzeby tego koncertu na plaży zostanie postawiona profesjonalna infrastruktura oraz scena koncertowa, a wstęp będzie całkowicie bezpłatny.

Natalia Nykiel - mocnym krokiem weszła na muzyczny rynek. Jej debiutancki album "Lupus Electro", który ukazał się w 2014 roku zrewolucjonizował polską scenę elektroniczną i popową. Albumem stworzonym we współpracy z takimi artystami jak Katarzyna Nosowska, Bunio z Dick4Dick, Paulina Przybysz, Karolina Kozak, Budyń z zespołu Pogodno i producent płyty Fox, Natalia zapełniła trwającą od wielu lat na rodzimym rynku muzycznym lukę - nie oglądając się na obowiązujące trendy, otworzyła nowy, od dawna wyczekiwany rozdział na gruncie polskiego electro popu. Album uzyskał status Złotej Płyty, a single z tej płyty sprzedały się w nakładzie ponad 250 tys. kopii. Jednocześnie Natalia stała się niekwestionowaną muzyczną ikoną sieci, teledyski do jej utworów mają łącznie ponad 150 milionów wyświetleń.

Jej koncerty to przemyślane i dopracowane w najmniejszych szczegółach widowiska, które cieszą się ogromną popularnością. 20 października 2017 roku premierę miała jej druga płyta zatytułowana "Discordia". Utwory na nowej płycie można czytać jako zapis przeżyć i doświadczeń związanych z podążaniem niezależną drogą nie tylko na gruncie artystycznym, ale i w życiu.

Premierze płyty towarzyszyła spektakularna trasa koncertowa Total Tour, która była największą klubową produkcją koncertową w Polsce w ciągu ostatnich lat. Teledyski do singli "Spokój" i "Total błękit" promujących album obejrzano już ponad 15 milionów razy! W większości najważniejszych muzycznych zestawień "Discordia" została uznana za najlepszą polską płytę 2017 roku, a Natalia otrzymała tytuł Kobiety Roku przyznany przez magazyn "Glamour".

W marcu Natalia otrzymała za album najważniejszą polską nagrodę kulturalną O!Lśnienia 2017, na którą złożyła się nominacja kapituły utworzonej z dziennikarzy radiowej Trójki i Onetu oraz głosowanie publiczności. "Discordia" otrzymała także nominację do Fryderyka w kategorii Album Roku Elektronika.

W kwietniu Natalia była gościem specjalnym zespołu Thirty Seconds To Mars na trasie Monolith Tour i tym samym jako jedyna w historii polska artystka wystąpiła w duecie z Jaredem Leto. W tym samym miesiącu wystąpiła również z Daley'm na jego trasie The Spectrum Tour i dołączyła w ten sposób do takich artystów jak Gorillaz, Jessie J i Jill Scott, z którymi Daley stworzył duety w poprzednich latach.

Future Folk - Future Folk jest wielkim odkryciem polskiej scenie muzycznej. To innowacyjny projekt, który łączy muzykę taneczną z góralszczyzną. Stanisław Karpiel-Bułecka i Szymon Chyc-Magdzin rodem z Zakopanego wnoszą typowe dla regionu elementy tradycji ludowej, a Matt Kowalsky wzbogaca całość o nowoczesne brzmienia. Dyskografia: "Zbacowanie". Największe hity: "Twarda skała", "Janko", "Dukaty", "Wino krew". Zespół składa się z: Stanisław Karpiel-Bułecka - voc. Pochodzi z Zakopanego. Syn wybitnego muzyka i architekta Jana Karpiela-Bułecka, bratanek Sebastiana Karpiela-Bułecka, wokalisty zespołu Zakopower. Od 1997 roku zajmuje się najbardziej spektakularną odmianą narciarstwa - freestylem. Jest jednym z najbardziej utytułowanych zawodników w Polsce. Jego drugą, nie mniejszą pasją jest śpiewanie. Kolorowa postać. Góral "pełną gębą". Szymon Chyc-Magdzin - skrzypce, voc. Urodzony w Zakopanem w rodzinie góralskiej, od dziecka związany z folklorem. Fascynuje się sztuką, maluje i rysuje oraz projektuje wnętrza i meble. Znakomity skrzypek, był członkiem wielu zespołów regionalnych min.: "Klimka Bachledy", "Budorze", "Bartusia Obrochty", " Homernik", "Czarne Karakuły" i inne. Od roku 2000 współpracuje także z zespołem "Krywań". Matt Kowalsky - elektronika DJ, DVJ, producent muzyczny, kompozytor, remixer i reżyser dźwięku, absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Wielokrotnie nagradzany w Polsce i na świecie.

Kowalski - KOWALSKI nie ma ambicji zmieniania świata, nie chce nikogo naprawiać i wychowywać. KOWALSKI bawi się tym, co wokół nas się dzieje. Śmieje się z tego, co pod wpływem otaczającej rzeczywistości zmienia się w nas samych. KOWALSKI śmieje się sam z siebie i wygląda na to, że potrafi się przy tym szczerze bawić. Od strony muzycznej zespół prezentuje wyważone brzmienie muzyki lekkiej i melodyjnej, nie stroniąc jednak od wycieczek w stronę mocniejszych, gitarowych, pop-rockowych brzmień. Bawi się także muzycznymi stylami i nieoczywistymi aranżacjami. Reakcja na muzykę KOWALSKIEGO jest zwykle natychmiastowa, albo wciąga od razu albo nigdy się nie spodoba.

"Moloteka Music Festival"
Data:10.08.2018
Godz: 18:00
Miejsce: Gdańsk Brzeźno, Lotos Stadion Letni

PROGRAM:
18.00 start imprezy Set djski
19.30 Kowalski
20.30 Set djski
21.00 Future Folk
22.00 Set djski
22.30 Natalia Nykiel
23.30 After party klub Moloteka

Partnerzy wydarzenia:
- Grupa LOTOS - Partner Tytularny
- Grupa ENERGA - Partner Strategiczny
- Miasto Gdańsk Pełny opis wydarzenia