Moloteka Music Festival Moloteka Gdańsk Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

10 sierpnia zapraszamy na festiwal muzyczny Moloteka Music Festival, na którym wystąpi aż trzech artystów polskiej sceny muzycznej: Natalia Nykiel, Future Folk oraz Kowalski. To wyjątkowe wydarzenie na kulturalnej mapie Gdańska, którego zadaniem jest pokazywanie polskiej muzyki elektronicznej szerszej publiczności.

Relacja z imprezy

Na potrzeby tego koncertu na plaży zostanie postawiona profesjonalna infrastruktura oraz scena koncertowa, a wstęp będzie całkowicie bezpłatny.

Natalia Nykiel - mocnym krokiem weszła na muzyczny rynek. Jej debiutancki album "Lupus Electro", który ukazał się w 2014 roku zrewolucjonizował polską scenę elektroniczną i popową. Albumem stworzonym we współpracy z takimi artystami jak Katarzyna Nosowska, Bunio z Dick4Dick, Paulina Przybysz, Karolina Kozak, Budyń z zespołu Pogodno i producent płyty Fox, Natalia zapełniła trwającą od wielu lat na rodzimym rynku muzycznym lukę - nie oglądając się na obowiązujące trendy, otworzyła nowy, od dawna wyczekiwany rozdział na gruncie polskiego electro popu. Album uzyskał status Złotej Płyty, a single z tej płyty sprzedały się w nakładzie ponad 250 tys. kopii. Jednocześnie Natalia stała się niekwestionowaną muzyczną ikoną sieci, teledyski do jej utworów mają łącznie ponad 150 milionów wyświetleń.

Jej koncerty to przemyślane i dopracowane w najmniejszych szczegółach widowiska, które cieszą się ogromną popularnością. 20 października 2017 roku premierę miała jej druga płyta zatytułowana "Discordia". Utwory na nowej płycie można czytać jako zapis przeżyć i doświadczeń związanych z podążaniem niezależną drogą nie tylko na gruncie artystycznym, ale i w życiu.

Premierze płyty towarzyszyła spektakularna trasa koncertowa Total Tour, która była największą klubową produkcją koncertową w Polsce w ciągu ostatnich lat. Teledyski do singli "Spokój" i "Total błękit" promujących album obejrzano już ponad 15 milionów razy! W większości najważniejszych muzycznych zestawień "Discordia" została uznana za najlepszą polską płytę 2017 roku, a Natalia otrzymała tytuł Kobiety Roku przyznany przez magazyn "Glamour".

W marcu Natalia otrzymała za album najważniejszą polską nagrodę kulturalną O!Lśnienia 2017, na którą złożyła się nominacja kapituły utworzonej z dziennikarzy radiowej Trójki i Onetu oraz głosowanie publiczności. "Discordia" otrzymała także nominację do Fryderyka w kategorii Album Roku Elektronika.

W kwietniu Natalia była gościem specjalnym zespołu Thirty Seconds To Mars na trasie Monolith Tour i tym samym jako jedyna w historii polska artystka wystąpiła w duecie z Jaredem Leto. W tym samym miesiącu wystąpiła również z Daley'm na jego trasie The Spectrum Tour i dołączyła w ten sposób do takich artystów jak Gorillaz, Jessie J i Jill Scott, z którymi Daley stworzył duety w poprzednich latach.

Future Folk - Future Folk jest wielkim odkryciem polskiej scenie muzycznej. To innowacyjny projekt, który łączy muzykę taneczną z góralszczyzną. Stanisław Karpiel-Bułecka i Szymon Chyc-Magdzin rodem z Zakopanego wnoszą typowe dla regionu elementy tradycji ludowej, a Matt Kowalsky wzbogaca całość o nowoczesne brzmienia. Dyskografia: "Zbacowanie". Największe hity: "Twarda skała", "Janko", "Dukaty", "Wino krew". Zespół składa się z: Stanisław Karpiel-Bułecka - voc. Pochodzi z Zakopanego. Syn wybitnego muzyka i architekta Jana Karpiela-Bułecka, bratanek Sebastiana Karpiela-Bułecka, wokalisty zespołu Zakopower. Od 1997 roku zajmuje się najbardziej spektakularną odmianą narciarstwa - freestylem. Jest jednym z najbardziej utytułowanych zawodników w Polsce. Jego drugą, nie mniejszą pasją jest śpiewanie. Kolorowa postać. Góral "pełną gębą". Szymon Chyc-Magdzin - skrzypce, voc. Urodzony w Zakopanem w rodzinie góralskiej, od dziecka związany z folklorem. Fascynuje się sztuką, maluje i rysuje oraz projektuje wnętrza i meble. Znakomity skrzypek, był członkiem wielu zespołów regionalnych min.: "Klimka Bachledy", "Budorze", "Bartusia Obrochty", " Homernik", "Czarne Karakuły" i inne. Od roku 2000 współpracuje także z zespołem "Krywań". Matt Kowalsky - elektronika DJ, DVJ, producent muzyczny, kompozytor, remixer i reżyser dźwięku, absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Wielokrotnie nagradzany w Polsce i na świecie.

Kowalski - KOWALSKI nie ma ambicji zmieniania świata, nie chce nikogo naprawiać i wychowywać. KOWALSKI bawi się tym, co wokół nas się dzieje. Śmieje się z tego, co pod wpływem otaczającej rzeczywistości zmienia się w nas samych. KOWALSKI śmieje się sam z siebie i wygląda na to, że potrafi się przy tym szczerze bawić. Od strony muzycznej zespół prezentuje wyważone brzmienie muzyki lekkiej i melodyjnej, nie stroniąc jednak od wycieczek w stronę mocniejszych, gitarowych, pop-rockowych brzmień. Bawi się także muzycznymi stylami i nieoczywistymi aranżacjami. Reakcja na muzykę KOWALSKIEGO jest zwykle natychmiastowa, albo wciąga od razu albo nigdy się nie spodoba.

"Moloteka Music Festival"
Data:10.08.2018
Godz: 18:00
Miejsce: Gdańsk Brzeźno, Lotos Stadion Letni

PROGRAM:
18.00 start imprezy Set djski
19.30 Kowalski
20.30 Set djski
21.00 Future Folk
22.00 Set djski
22.30 Natalia Nykiel
23.30 After party klub Moloteka


Partnerzy wydarzenia:
- Grupa LOTOS - Partner Tytularny
- Grupa ENERGA - Partner Strategiczny
- Miasto Gdańsk

Czytaj także