Monatik B90 Gdańsk Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła

Monatik Opinie (3)

pop

26 września w klubie koncertowym B90 wystąpi ukraiński wokalista Monatik nazywany "twórcą nowej ery w muzyce popularnej".

gru 13

wtorek, g. 20:00

Gdańsk,

Dmytro Serhijowicz Monatyk
to ukraiński wokalista, tancerz, autor tekstów i producent muzyczny. Jego twórczość, zamykająca się głównie w nurcie popu i brzmień elektronicznych, cieszy się wielką popularnością na Ukrainie oraz w Europie. Artysta zdobył wiele prestiżowych nagród w swoim kraju, w Rosji i krajach Bałtyckich. Wydany w 2016 roku krążek piosenkarza pt. "Brzmi" nazwany został przez YUNA "Najlepszym albumem" w kategorii muzyki zawodowej.

pop - koncerty w Trójmieście


Monatik urodził się 1 kwietnia 1986 roku w Łucku, został okrzyknięty przez krytyków "twórcą nowej ery w muzyce popularnej i prekursorem muzyki tanecznej". Jest wielokrotnym laureatem konkursów YUNA oraz M1 Music Awards, oprócz wyznaczania trendów w muzyce, Monatik kreuje także własną modę. Piosenkarz zadebiutował w 2011 roku singlem "TajUletaju", ale pojawiał się także gościnnie w teledyskach do utworów innych artystów, takich jak np. Potap i Nastia. W 2012 roku skomponował utwór "40 gradusow" dla Switłany Łobody, z którą współpracował w produkcji "Alo, Direktor!", emitowanym na kanale TET.

Najbardziej znane przeboje Monatik'a, które długo gościły w czołówce europejskich list przebojów to:
"Vitamin D",
"To, od czego jesteś szalona",
"Wieczność",
"Krąży",
"Mokra".

W 2013 roku ukazała się w sprzedaży debiutancka płyta studyjna Monatik'a, zatytułowana "Saundtrek segodniaszniEGO dnia". W 2014 roku artysta stworzył muzykę do filmu "Spasenie". Monatik w 2017 roku, jako gość specjalny, otwierał Konkurs Piosenki Eurowizji w Kijowie. Jego utwór "Spinning" już pierwszego dnia stał się hitem w europejskich mediach.

Wielkim sukcesem artysty stał się koncert "Vitamin D", który odbył się w październiku 2017 roku w kijowskim Pałacu Sportu. Został okrzyknięty przez YUNA za "Najlepsze koncertowe show", artysta otrzymał także nagrodę telewizyjną "Teletriumf". W 2016 roku Monatik wydał swój drugi album studyjny, zatytułowany "Brzmi". W tym samym roku został jurorem w trzecim sezonie programu "Hołos. Dieti".

Ukraiński wokalista Monatik nazywany jest "twórcą nowej ery w muzyce popularnej". Laureat wielu prestiżowych nagród, w tym YUNA i M1 Music Awards, znany jest też poza granicami swojego kraju. Monatik może pochwalić się ogromną rzeszą fanów na terenie całej Europy, jak również na Bliskim Wschodzie i w USA. Autor takich hitów jak "To, od czego jesteś szalona", "Ten dzień" czy "Vitamin D" wystąpi również w Polsce. Jeśli jesteś fanem popu i muzyki elektronicznej, koniecznie przyjedź na koncert Monatika.