stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Monumental Art: wernisaż

Zużyli tysiące litrów farb i kilkadziesiąt razy wspięli się na wysokość 11 piętra, kto? Artyści Festiwalu Malarstwa Monumentalnego Monumental Art 2015 pod hasłem "Każdy dzień jest ważny". Instytut Kultury Miejskiej zaprasza w piątek, 10 lipca o godz. 18:00 na wernisaż nowych prac z udziałem artystów z Hiszpanii, Urugwaju, Grecji, Rosji i Polski. Start: pod muralem kolektywu Monstfur przy ul. Skarżyńskiego 4a.

sty 3

piątek, g. 9:00 - 18:00

Wstęp wolny
Po raz siódmy wspólnie z mieszkańcami zakończymy Festiwal Monumental Art. Wernisaż prac, który odbędzie się 10 lipca o godz. 18.00, poprowadzi Paweł Paulus Mazur, artyści opowiedzą o idei swoich realizacji, a kurator - Piotr Szwabe o jedynej takiej w Polsce, zintegrowanej galerii murali. Pochodowi między ulicą ul. Skarżyńskiego 4a do ul. Pilotów 16a będzie towarzyszyć muzyka na żywo w wykonaniu Wojciecha Bargiela i Long Street Bras, którzy swoimi swingującymi aranżacjami umilą wspólny spacer. Zagrają również pod Klubem Plama GAK przy ul. Pilotów 11, gdzie odbędzie się piknik kończący wernisaż. Podczas pikniku zapraszamy do nieformalnych rozmów z artystami i udziału w quizie z festiwalowymi nagrodami - koszulkami i torbami Monumental Art 2015 zaprojektowanymi przez Anitę Wasik.


Murale 7. edycji Monumental Art "Każdy dzień jest ważny" stworzyli:

David de La Mano i Pablo Sanchez Herrero - Hiszpania, ul. Pilotów 16a,

Kolektyw Licuado i Alfalfa - Urugwaj, ul. Pilotów 12f,

SAME 84 - Grecja, ul. Pilotów 13g,

Rustam Qbic - Rosja, ul. Nagórskiego 9a

Monstfur - Polska, ul. Skarżyńskiego 4a

Artystom asystowali dwaj adepci sztuki muralu z Kiszyniowa - Radu Dumbrava i Filip Orlov oraz Grzegorz Terlecki, Magdalena Pela i Ryszard "Inwazja" Niedzielski.

Monumental Art jest wyjątkowym festiwalem, dzięki któremu (oraz działaniom Gdańskiej Szkoły Muralu) na gdańskim osiedlu Zaspa powstaje zintegrowana Kolekcja Malarstwa Monumentalnego. Obecnie znajduje się tam 49 murali, a po zakończeniu tegorocznej edycji Zaspę ozdabiać będą 54 wielkoformatowe prace. Szlakiem murali oprowadzają mieszkańcy - Lokalni Przewodnicy i Przewodniczki, którzy podczas bezpłatnych spacerów opowiadają anegdoty dotyczące powstania murali, przybliżają biogramy i prace artystów, założenia architektoniczne osiedla i historie jego powstania wszystkim zainteresowanym osobom.