Motion Trio Symfonicznie Polska Filharmonia Bałtycka Gdańsk Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Motion Trio Symfonicznie

Niezwykłe trio akordeonowe Motion Trio w podwójnej roli: zarówno wykonawców, jak i kompozytorów. Zespół przedstawi prawie wyłącznie własne utwory razem z Orkiestrą Polskiej Filharmonii Bałtyckiej, którą poprowadzi niezwykle wszechstronny dyrygent młodego pokolenia Radosław Labahua.

muzyka poważna
Kup bilet
lis 3

piątek, g. 19:00

Wystąpią:
Orkiestra Symfoniczna PFB
Radosław Labahua - dyrygent
Motion Trio: Janusz Wojtarowicz, Marcin Gałażyn, Paweł Baranek - akordeon
Krzysztof Dąbrowski - prowadzenie

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


Program:
Krzesimir Dębski  Here Comes Motion Trio [1:30']
Paweł Baranek  Quetschkommoden Ouverture [4]
Marcin Gałażyn  Siberian Waltz [4]
Motion Trio  DJ Chicken [5], Libertin [3]
Janusz Wojtarowicz  Silence [9]
Motion Trio  Chinatown [4]
Janusz Wojtarowicz  Carrousel [6]
Motion Trio  Sunrise Dance [6]
Paweł Baranek  First Day of Spring [5]
Janusz Wojtarowicz  Little Story [4]
Paweł Baranek  Helicopter [6], Stars [5]
Janusz Wojtarowicz  Heart [4]
Fryderyk Chopin Preludium e-moll op. 28 nr 4 [2]
Janusz Wojtarowicz  Proms [3]

Dziś rzadko wykonawcy są jednocześnie kompozytorami. Ale tak jest właśnie w przypadku grającego muzykę na pograniczu jazzu i klasyki Motion Trio, znanego wszystkim melomanom w Polsce zespołu trzech akordeonistów, którzy zmienili sposób myślenia o tym, często pogardzanym przez klasycznych wykonawców instrumencie. Powstałym 24 lata temu zespołem zachwycali się zarówno tacy kompozytorzy jak Krzysztof Penderecki, czy dyrygenci tej klasy co Jerzy Maksymiuk.

Zespół występował na całym świecie, a największą chyba furorę wzbudził, grając na plaży w Copacabana na zakończenie słynnego karnawału w Rio. Wtedy Motion Trio wystąpiło z orkiestrą pod dyrekcją Krzesimira Dębskiego. Właśnie utwór Krzesimira, dedykowany muzykom zespołu, wykona Orkiestra Polskiej Filharmonii Bałtyckiej na początku koncertu. Poza tym w programie znajdą się dzieła członków zespołu z wyjątkiem aranżacji Preludium Chopina, która pojawi się pod sam koniec wieczoru.

Orkiestrę poprowadzi wykształcony w Warszawie i Moskwie dyrygent młodego pokolenia Radosław Labahua, który równie dobrze sprawdza się w repertuarze poważnym, jak i jazzowym (współpracował m.in. z Leszkiem Możdżerem i Tomaszem Stańką).