Music Square Gdynia: GusGus Live Skwer Kościuszki Gdynia Sprawdź!
stat

Music Square Gdynia: GusGus Live

  • sobota, 15 lipca 2023, godz. 15:00 - 00:00
  • Lokalizacja
  • Bilety
    90 - 140
    Kup bilet

Koncert ulubionego zespołu nad samym morzem z zachodzącym słońcem w tle - oto przepis na muzyczne wydarzenie lata! Już 15 lipca w Gdyni nie zabraknie okazji do złapania pięknych chwil. Na Skwerze Kościuszki wystąpi znakomicie rozpoznawalny zespół z Islandii oraz najciekawsi przedstawiciele polskiej sceny klubowej. Oprócz wrażeń muzycznych pojawi się ogrom różnorakich doznań. Skwer Kościuszki zamieni się w Elektroniczny Piknik z rozbudowaną strefą gastronomiczną, która zaspokoi nawet najbardziej wybredne gusta kulinarne. Koncert GusGus w ramach Music Square to okazja do spędzenia całego lipcowego popołudnia w pięknym otoczeniu, w znakomitym stylu i przy wyśmienitej muzyce.

Gus to jedni z najbardziej rozpoznawalnych przedstawicieli sceny muzycznej Islandii na świecie. Słyną z eklektycznego, międzygatunkowego stylu łączącego kulturę klubową, pop przeszłości i elektroniczne brzmienia. Ta ekscentryczna grupa została zawiązana w latach 90. w Reykjaviku. Na przestrzeni lat jej skład ulegał częstym zmianom. W ostatnich latach przekształciła się w duet, który tworzą producent Birgir Thorarinsson oraz wokalista Daníel Ágúst. Latem 2021 roku ukazał się jedenasty album grupy, zatytułowany "Mobile Home". To zachwycająca mieszanka electropopu i współczesnej muzyki klubowej. W Gdyni zespół wystąpi w pełnym składzie koncertowym, razem z wokalistką VÖK.

festiwal muzyczny - koncerty w Trójmieście


Wystąpią:
- GusGus live
- Sarapata
- Vacos Malcolm live
- Glasse
- Fresh
- dRWAL


Oprócz GusGus, podczas Music Square usłyszymy polskich artystów podążających zbliżonymi tropami. Duet producencko-didżejski Sarapata zasłynął z owocnej współpracy z wieloma uznanymi nazwiskami krajowej sceny. Doskonale rozwinięte elektroniczne brzmienie, za które odpowiadają bracia Sarapata, nie pozwala słuchaczom spokojnie stać w miejscu. Z kolei duet Vacos Malcolm to reprezentanci "mrocznego i niepokojącego brzmienia, które zabiera w podróż w pustkę syntezatorowego nieznanego". Vacos jest pomysłodawcą i współorganizatorem festiwalu Wisłoujście , a William Malcolm to amerykańsko-brytyjski wokalista, muzyk, kompozytor i producent wychowany w Polsce. Skład Music Square uzupełniają doświadczeni polscy didżeje Fresh, Glasse oraz dRWAL, którzy zadbają o odpowiednią ścieżkę dźwiękową dla upalnego gdyńskiego popołudnia. 15 lipca w Gdyni czeka nas apogeum letnich doznań!

Organizatorami wydarzenia jest More Music Agency, Portobello Group oraz Smile Reprezent.
Kup bilet

 (17 opinii)

rock / punk
Kup bilet
cze 28-1.07

środa - sobota