stat
Impreza już się odbyła

Muzobajanie: Muzyka fletów i opowieści indiańskie

wrz 29

niedziela, g. 18.00

bilety 40 zł
Kup bilet
mar'25 4

wtorek, g. 19:00

Gdynia,
bilety 199 - 289 zł
Kup bilet
HAREVIS | opowieści i pieśni indiańskie w Two

folk / reggae / world - koncerty w Trójmieście


6.01 19:00 - MUZOBAJANIE: Muzyka fletów i opowieści indiańskie - koncert
7.01 11:00 - Warsztaty tradycyjnych pieśni indiańskich, dla osób dorosłych.

HAREVIS (Tomasz Czyba) to multiinstrumentalista - podróżnik. Jego występ oscyluje między koncertem a performansem, inspiracjami sięgając do tradycyjnych kultur świata. Muzyk wykorzystuje szereg etnicznych instrumentów, m.in. flety indiańskie, flet egipski, dudy, bęben obręczowy, shakuhachi, gong fen. Całość uzupełnia śpiew i narracja. Harevis w zmysłowy sposób przybliża mądrość i kulturę pierwotnych ludów Ziemi.

Warsztaty przybliżą znaczenie i legendy związane z pieśniami tradycji Ameryki Północnej, Środkowej i Południowej, które były i nadal są wykorzystywane podczas zgromadzeń, rytuałów i ceremonii. W programie znajdą się pieśni plemion Lakota, Irokezów, Azteków, Majów, Taino, Shipibo. Warsztatom towarzyszyć będą pokazy zdjęć, nagrań i filmów przedstawiających śpiewających rdzennych Indian.

Artysta o sobie:
Jestem pasjonatem, który stara się wykorzystać muzykę do wyrażenia przeżywanych uczuć oraz fascynacji życiem, światem i ludźmi. Swoją twórczość koncentruję na muzyce instrumentalnej, relaksacyjnej, terapeutycznej, etnicznej i filmowej. Moją specjalnością są etniczne flety z wielu krain świata, które kolekcjonuję i wykorzystuję w trakcie nagrań i koncertów. Komponuję muzykę w oparciu o uczucia i inspiracje, które przychodzą z poezji, podróży, obrazów i opowieści. Staram się, aby moja muzyka zgodnie z intencją jak najczulej docierała do serca odbiorcy, innym razem podrywała do tańca, a czasem nakłaniała do odważnego, dynamicznego działania.

Najważniejszym wydarzeniem, które miało wpływ na moją twórczość była podjęta przeze mnie samotna podróż autostopem przez 13 krajów z namiotem i indiańskim fletem w plecaku. Trwała blisko 10 miesięcy, a w jej trakcie uczyłem się muzyki od rozmaitych nauczycieli i realizowałem plan zdobycia po jednym etnicznym flecie z każdego odwiedzanego kraju. Na swojej drodze spotykam przedstawicieli starszyzny tradycji indiańskich. Wciąż uczę się od nich i przechodzę rozmaite treningi. Latem 2014 zostałem oficjalnie inicjowany na "Strażnika Dnia" tradycji Majów K'iche z Gwatemali. Ważnym nauczycielem jest dla mnie Tito La Rosa, któremu dziękuję za całą przekazaną wiedzę. Z radością i pokorą otwieram się na dalsze nauki. Pragnę nieustannie podnosić jakość tego, co tworzę i zrealizować marzenia o kolejnych dalekich podróżach wypełnionych muzyką.