Muzyczne Lato vol. 3 - Arek Czernysz Trio Stary Maneż Gdańsk Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła

Muzyczne Lato vol. 3 - Arek Czernysz Trio

Mamy ogromną przyjemność zaprosić Was na Muzyczne Lato vol. 3. Po sukcesie ubiegłorocznej edycji postanowiliśmy kontynuować tradycję koncertów na naszej scenie letniej. Przez całe lato, w każdy piątek grać będą dla Was zarówno debiutujący artyści, jak i ci, którzy już od dłuższego czasu są obecni na rynku muzycznym. Tym razem zapraszamy na koncert Arek Czernysz Trio.

cze 16

środa, g. 20:00

Gdańsk,
Arek Czernysz Trio to projekt, który powstał pod koniec 2016 roku w Gdańsku. Współtworzą go muzycy związani z trójmiejską sceną muzyczną. Zespół wykonuje autorską muzykę utrzymaną w stylistyce jazzowej. Promuje nowatorskie podejście do wykorzystania akordeonu jako pełnowartościowego instrumentu jazzowego. Dzięki połączeniu możliwości wyrazowych akordeonu z rytmiczną sekcją jazzową, muzycy wypracowali własne, niepowtarzalne brzmienie doceniane przez słuchaczy. Trio zostało docenione na krajowych i międzynarodowych festiwalach, a największym osiągnięciem jest zajęcie I miejsca na 42. Międzynarodowym Konkursie Akordeonowym Citta di Castelfidardo we Włoszech w kategorii jazz music.

jazz - koncerty w Trójmieście


Skład zespołu:

Arek Czernysz - akordeon, kompozycje
Jest obecny w wielu projektach muzycznych jako lider oraz sideman. Brał udział w sesjach nagraniowych oraz autorskich koncertach. Występował na wielu festiwalach muzycznych, między innymi na Festiwalu Jazz Jantar w Gdańsku, Ladies' Jazz Festiwal w Gdyni, czy Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie. Aktualnie student II roku studiów magisterskich na kierunku Jazz i Muzyka Estradowa w Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie dra Sławka Jaskułke i mgra Cezarego Paciorka. Od 2016 roku prowadzi własny zespół Arek Czernysz Trio, dla którego komponuje i aranżuje. Zespół zdobywa ważne nagrody na krajowych i międzynarodowych konkursach.

Piotr Szajrych - kontrabas
Współpracuje z licznymi trójmiejskimi zespołami. Laureat wielu konkursów muzycznych w kraju i za granicą, między innymi: LOTOS Jazz Festival, 20. Bielska Zadymka Jazzowa, Ogólnopolski Przegląd Zespołów Bluesowych i Jazzowych w Gdyni, School&Jazz Festival w Lubaczowie, 42. Międzynarodowy Konkurs Akordeonowy Citta di Castelfidardo. Studiuje w klasie kontrabasu jazzowego dra Piotra Kułakowskiego w Akademii Muzycznej w Gdańsku.

Antoni Wojnar - perkusja
Perkusista i kompozytor. Obecnie student II roku studiów magisterskich na Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie perkusji jazzowej. Jako instrumentalista udziela się w wielu zespołach, m. in. Arek Czernysz Trio, Dominik Kisiel Exploration Quartet, Almost Jazz Group czy Hollow Quartet. Laureat wielu konkursów jazzowych. Pasjonuje się kinem, komponuje muzykę filmową oraz teatralną. W lipcu 2017 zdobył nagrodę specjalną dla najlepszego polskiego kompozytora podczas konkursu Film Music Competition na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Transatlantyk. W 2018 r. współpracował, jako jeden z orkiestratorów, ze światowej sławy kompozytorem, laureatem Oscara, Janem A. P. Kaczmarkiem, przy filmie Paul, Apostle of Christ.

Czytaj także