stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Serdecznie zapraszamy na Muzyczne Niedziele w Domu Uphagena.

lis 23

sobota, g. 17:00

Wstęp wolny
gru 13

piątek, g. 19:00

bilety 37-80 zł
ulgowy 27-58 zł
Kup bilet
Wykonawcy:
Łukasz Długosz - flet
Andrzej Jungiewicz - fortepian

Program
Wolfgang Amadeus Mozart - Rondo D-dur KV 373
Theobald Boehm - Polonaise de Carafa op. 8 a
Ignacy Feliks Dobrzyński - Andante i Rondo alla Polacca op.42
Tadeusz Szeligowski - Sonata
Cecile Chaminade - Concertino op.107

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


Łukasz Długosz
Uznany przez krytyków za jednego z najwybitniejszych flecistów swojej generacji. Absolwent Hochschule für Musik und Theater w Monachium (Niemcy), Conservatoire National Supérieur de Musique et de Danse w Paryż oraz Yale University w New Haven (USA). 

Zwycięzca wielu prestiżowych konkursów międzynarodowych: m.in. w Paryżu (Francja), Monachium (Niemcy), Odense (Dania), Viggiano (Włochy). Koncertuje jako solista i kameralista w Europie, Azji i USA. Współpracuje z wieloma renomowanymi orkiestrami europejskimi. Występował m.in. w Carnegie Hall w Nowym Yorku, w Musikverein-Goldener Saal we Wiedniu, Konzerthaus we Wiedniu, Konzerthaus w Berlinie, Filharmonii Monachijskiej Gasteig-Carl-Orff-Saal, Herkulessaal w Monachium, Gewandhaus w Lipsku. Grał pod batutą takich gwiazd jak Zubin Mehta, James Levin, Krzysztof Penderecki, Jacek Kaspszyk, Helmuth Rilling, Antoni Wit, Jerzy Maksymiuk.

Jest wielokrotnie zapraszany do wykonania koncertu fletowego Krzysztofa Pendereckiego pod batutą kompozytora. Artysta dokonał wielu nagrań archiwalnych, radiowych i telewizyjnych oraz CD w kraju i za granicą, które zostały bardzo wysoko ocenione przez krytykę polską i europejską. Jego koncerty były wielokrotnie transmitowane przez najważniejsze stacje radiowe takie jak: BBC Radio 3, SWR, BR4, Deutschlandradio Kultur, Polskie Radio PR2, NDR, Radio France, RMF Classic. Juror międzynarodowych konkursów fletowych.

Prowadzi kursy mistrzowskie w Europie i Azji. Za wybitne osiągnięcia otrzymał szereg prestiżowych nagród, m.in: Gasteig-Musikpreis (Niemcy), Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (Polska), Zeit-Preis (Niemcy), Deutsche Stiftung Musikleben (Niemcy). Narodowy Bank Polski sfinansował film telewizyjny o artyście, pokazywany na antenie TVP1 i TV Polonia. W styczniu 2010 artysta zadebiutował London Symphony Orchestra, z którą nagrał płytę z koncertem M. Colina.

Andrzej Jungiewicz
Absolwent  klasy fortepianu prof. Józefa Stompla oraz klas kameralnych prof. Marii Szwajger-Kułakowskiej i prof. Urszuli Stańczyk w Akademii Muzycznej w Katowicach. Obecnie jest wykładowcą w macierzystej Uczelni oraz w Zespole Szkół Muzycznych w Katowicach.

Stypendysta Ministra kultury i Sztuki w roku 1986/1987. Laureat konkursów pianistycznych w Nowej Soli (1975), w Sulechowie (1976) na stypendia artystyczne Towarzystwa im. Fryderyka Chopina w Warszawie (1985 i 1986), Konkursu Współczesnej Muzyki Kameralnej w Łodzi (1986) oraz Festiwalu Augustowskie Spotkania Młodych (1985). Brał udział w mistrzowskich kursach pianistycznych i muzyki kameralnej pod kierunkiem m. in. Barbary Halskiej, Ryszarda Baksta, Rudolfa Buchbindera, Konrada Richtera.

Nagrywał dla radia i telewizji. Wraz z kontrabasistką Ireną Olkiewicz zrealizował CD "Medytacja Thais" (2003) a z pianistką Gabrielą Szendzielorz "Muzyka współczesnych kompozytorów śląskich dla 2 pianstów" (2009).
Brał udział w wielu festiwalach. Dokonał  prawykonań muzyki najnowszej. Współpracuje jako kameralista z wieloma wybitnymi muzykami w kraju i za granicą. Towarzyszył Jadwidze Kotnowskiej na koncertach w Hong-Kongu, Pakistanie i Malezji w 2007 roku.


Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    10 zł
  • Bilet ulgowy
    5 zł
Bilety do nabycia w Domu Uphagena na godzinę przed koncertem. Obowiązują bilety wstępu do Muzeum (10 zł normalny, 5 zł ulgowy)