Muzyczne przyjemności Fundacja Regionalne Centrum Informacji Gdańsk Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła

Muzyczne przyjemności

Zapraszamy na kolejną edycję Koncertów u Uphagena dla dzieci i dorosłych pod tytułem "Muzyczne Przyjemności".

To nasza propozycja na cztery sobotnie przed i popołudnia. Wyśmienici artyści zagrają w murach Letniej rezydencji Uphagena - obecnej siedziby Fundacji RC. Tego samego dnia usłyszymy ich w repertuarze skierowanym do najmłodszych, o godzinie 12.00. Następnie o godzinie 18.00 muzycy wykonają ciekawe recitale dla dorosłych odbiorców, prezentując całe spektrum muzyki kameralnej i solowej.

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


23.06.2018 g. 12:00 KONCERT DLA DZIECI OD LAT 3

Temat: Śpiewające Skrzypce

Czy można malować barwą skrzypiec oraz jakie skojarzenia przywodzi na myśl muzyka nawiązująca do malarskiego impresjonizmu? Jak zwykle na naszych milusińskich czeka wiele tajemnic do odkrycia, będzie także mnóstwo zagadek i ciekawych informacji. Dzieci po raz kolejny spotkają się z tym przepięknym instrumentem, i po raz kolejny będą miały okazję posłuchać muzyki na najwyższym poziomie dostosowanej do ich potrzeb i możliwości. Koncert poprowadzi animatorka Emilia Kurek - Bałandynowicz.

g. 18:00 KONCERT DLA DOROSŁYCH

Temat: Zakamarki klasyki - Beethoven, Ravel

Po raz kolejny w naszych Muzycznych Przyjemnościach przywołamy sylwetkę Ludwiga van Beethovena. Od jego Sonaty c-moll op 30. nr 2 na skrzypce i fortepian artyści rozpoczną wieczór. Muzyka Beethovena nie pozostawia słuchacza obojętnym. Biorąc pod uwagę, iż cała twórczość tego genialnego kompozytora należy do ścisłego kanonu wykonawczego, można bez wątpienia stwierdzić, iż jak nikt inny zwycięża on potyczkę z czasem i historią. Obok Beethovena pojawi się także przepiękna, wielobarwna sonata Maurycego Ravela, ukazująca skrzypce w barwowo innej odsłonie.
Artyści:
Robert Kwiatkowski - skrzypce
Dominika Glapiak - fortepian