stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Muzyka Bez Granic to coroczny folkowy festiwal różnych kultur. W tym roku w całości poświęcony Ukrainie

sty 11

sobota, g. 19.00

bilety 45 zł
Kup bilet
mar 4

wtorek, g. 19:00

Gdynia,
bilety 199 - 289 zł
Kup bilet
Wystąpią:

folk / reggae / world - koncerty w Trójmieście


Słowiańska Dusza
Barbara Skarżyńska - wokal
Igor Dubicki - akordeon
Gala Audzeyenka - wokal,
Anna Kieturakis - skrzypce
Paweł Rodecki - gitara

Volodymyr Bilokur (Ukraina) - gitara

Dobroto
Ewa Żołądek - wokal
Marta Hnat - wokal
Daria Peleńska - wokal, skrzypce
Maria Stępkowska - wokal, skrzypce
Patryk Walczak - akordeon
Przemek Stępkowski - wokal, gitara
Marcin Stępkowski - tuba
Krzysztof Guzewicz - instrumenty perkusyjne

Shockolad (Ukraina)
Igor Hnydyn - perkusja,
Anastasija Litvinyuk - piano
Ivanka Chervinska - wokal
Andrew Kokhan - bas
Michael Balog - saksofon



Informacje o twórcach:

Słowiańska Dusza - jest zespołem międzynarodowym, który powstał w Gdańsku. Członkowie grupy pochodzą z różnych słowiańskich krajów (Ukrainy, Polski, Rosji i Białorusi ). Łączą ich wspólne słowiańskie korzenie, jedna - słowiańska dusza. Śpiewają razem dla przyjemności, radości obcowania z piękną muzyką.
Mają w repertuarze ponad dwadzieścia piosenek ukraińskich. Wykonują wesołe ukraińskie i rosyjskie pieśni ludowe, refleksyjne ballady bardów rosyjskich, tęskne dumki ukraińskie i piosenki popularne. Całość jest prezentowana w językach ukraińskim, rosyjskim, białoruskim i polskim, gdzie każdy z wokalistów śpiewa swoją partię w języku ojczystym.


Volodymyr Bilokur - kompozytor, aranżer oraz pedagog. Studia muzyczne i pedagogiczne ukończył na Ukrainie, potem przez wiele lat sam uczył oraz grał m. in. w filharmonii i orkiestrze wojskowej.Występował solo i z innymi muzykami na różnych scenach. Kilka lat temu utworzył własne formacje muzyczne "Duet Collection", "Oxamyt", "B-Band Acoustic Project" (gitary, kobza, pianika, ksylofon, wokal).


Dobroto - zespół Dobroto powstał w styczniu 2011 r. z muzycznej współpracy pomiędzy ełckimi instrumentalistami z formacji Tygiel Folk Banda a gdańską grupą śpiewaczą Kadarka.
Muzyczną ideą tego projektu od początku było połączenie wielogłosu z szeroko pojętą muzyką świata. Jako że korzenie śpiewaczek leżą na Ukrainie, a one same tradycję śpiewu wyniosły z domów, ich śpiew jest przez to niezwykle prawdziwy i przenikający. Dlatego też motywem przewodnim zespołu stały się naturalnie tradycyjne pieśni ukraińskie. Od instrumentalnej zaś strony, inspiracje muzyków leżą gdzieś między muzyką bałkańską i bliskowschodnią, jednak trudno jest klasyfikować jednoznacznie muzykę Dobroto, bo muzycy nie stwarzają sobie barier czerpiąc garściami z wielu gatunków.

Zespół jest zdobywcą głównej nagrody poznańskiego festiwalu "DRAGON FOLK FEST" oraz laureatem prestiżowego festiwalu "Mikołajki Folkowe" w Lublinie. Został także bardzo ciepło przyjęty przez publiczność na festiwalu Polskiego Radia "Nowa Tradycja".


Shockolad - to jeden z najbardziej utytułowanych zespołów ukraińskich działających w sferze "world music". Grupa słynie z mieszania różnych stylów, improwizacji i oryginalnych pomysłów. Synteza elektroniki i akustyki, wpływy muzyki ludowej z różnych kontynentów, kultur i epok, ukraiński folk, amerykański jazz, blues i wiele więcej znajduje się w twórczości tego niezwykłego projektu. Ich pasja, zaraźliwa energia, oraz interakcja z publicznością sprawiają, że koncerty grupy na długo zapadają w pamięć słuchaczy. W 2008 roku w ramach programu stypendialnego Ministra Kultury Polski "Gaude Polonia", zespół, wraz polskimi muzykami nagrał płytę "Number One". Po udanym występie na festiwalu "Jazz-Bez", grupa ma w planach kontynuowanie kariery międzynarodowej.

W 2009 roku światło dzienne ujrzał nowy album "Pokosy". Podstawą większości kompozycji są pieśni ludowe, które po przefiltrowaniu przez świadomość zespołu nabyły jazzowego brzmienia. Poza pieśniami ludowymi na płycie można znaleźć utwory do słów wierszy Serhija Żadana i Wiktora Neboraka. Płyta zawiera również bonusowy utwór do słów wiersza Juliusza Słowackiego "Matka do syna". Zespół wykonuje również muzykę do kina niemego. Po raz pierwszy taki koncert odbył się na festiwalu "Nieme noce" w Odessie w 2010 roku. W 2010 wyszedł również czwarty album zespołu "Szczedryj weczir z dobrym jazzom", na którym muzycy zaprezentowali ukraińskie kolędy i szczedriwky w jazzowych aranżacjach. To pierwszy tego rodzaju album na Ukrainie.

Informacja o biletach

Bilety w cenie 5 zł do nabycie w Teatrze Leśnym przed festiwalem.