Tego jeszcze nie grali! Jest Zima, a w Klubie Żak 5 lutego Muzyka Końca Lata zabierze nas do Prywatnego Ciechocinka!
W tym roku Muzyka Końca Lata świętuje swoje 20-lecie artystycznej działalności. Na początku był to solowy projekt Bartka Chmielewskiego, którego natchnęła deszczowa końcówka sierpnia i lektura książki Bohumila Hrabala Zbyt głośna samotność. I tak powstała Muzyka Końca Lata. Szybko przedsięwzięcie przerodziło się w pełnoprawny zespół, gdzie w swojej twórczości zaczęli się odwoływać m.in. do lat 60., czyli czasów bigbitu, surfu i garażowego rocknrolla, ale też do amerykańskich i brytyjskich rockowych zespołów z lat 90. W 2006 roku debiutowali płytą Jedno wesele, dwa pogrzeby, co było tylko początkiem do osunięcia się fonograficznej lawiny w postaci kolejnych ich krążków: 2:1 dla dziewczyn (2007), PKP Anielina (2011), Szlagiery (2012) i Złoty krążek".
rock / punk - koncerty w Trójmieście
Muzyka końca lata - Prywatny Ciechocinek
Bartosz Chmielewski - śpiew, gitara, klawisze
Ola Bilińska - śpiew, klawisze, przeszkadzajki
Marcin Biernat - gitara
Piotr Majszyk - bas
Arkusa - perkusja
Najnowszy album Prywatny Ciechocinek ukazał się w czerwcu 2021 roku nakładem wytwórni Thin Man Records. I to właśnie nagrania z Prywatnego Ciechocinka usłyszymy 5 lutego 2022 r. w Klubie Żak.
Skład Muzyki Końca Lata zmieniał się, meandrował, aż w końcu nabrał stałego rytmu wybijanego przez Bartosza Chmielewskiego (śpiew, gitara, klawisze), Olę Bilińską (śpiew, klawisze, przeszkadzajki), Marcina Biernata (gitara), Piotra Majszyka (bas) i Arkusa (perkusja).
Prywatny Ciechocinek jest uniwersalną opowieścią o człowieku, który w obliczu licznych kryzysów próbuje znaleźć w sobie siłę do przejścia przez nie piszą sami artyści.
Płyta zebrała entuzjastyczne recenzje, przykłady?! Proszę bardzo:
Prywatny Ciechocinek jest czymś więcej niż się wydaje. Albumem zrozumiałym i przystępnym, ale momentami zakrzywiającym tę pozorną przestrzeń zwyczajności mocą muzyki Bartek Chaciński, Polityka.
Zarówno w muzyce, jak i w tekstach MKL nie sili się na kombinowanie i wykwintne progresje akordów. To proste, trochę staroświeckie rockowe granie, może nawet nieco ogniskowe, wywodzące się z bigbitu i rodzimej alternatywy z lat 90., ale przy tym bezpretensjonalne Michał Wieczorek, Czas Kultury.
Opracował: Łukasz Komła
Ważne informacje:Warunki uczestnictwa w wydarzeniach organizowanych przez Klub Żak zgodnie z aktualnymi zasadami sanitarnymi, w tym z obowiązującymi limitami. Limity nie dotyczą osób zaszczepionych. Po wyczerpaniu obowiązującego limitu miejsc warunkiem wzięcia udziału w wydarzeniu jest okazanie przy zakupie biletu Unijnego Certyfikatu Covid dokumentującego zaszczepienie, statusu ozdrowieńca lub aktualnego negatywnego wyniku testu na obecność wirusa (nie starszego niż 72 godzin). Bilety z puli dla osób zaszczepionych będą w sprzedaży 15 minut przed wydarzeniem i można je nabyć po okazaniu aktualnego Paszportu Covidowego wraz z dokumentem ze zdjęciem potwierdzającym tożsamość kupującego. Okazanie powyższych dwóch dokumentów jest dobrowolne, ale niezbędne do wzięcia udziału w wydarzeniu i tym samym do zakupu biletu.
Szatnia jest bezpłatna i jest czynna tylko w trakcie imprez muzycznych i teatralnych.
Rezerwacje: kasa@klubzak.com.pl. Potwierdzone rezerwacje na koncerty, spektakle, filmy należy odebrać w ciągu 3 dni od dnia potwierdzenia rezerwacji (nieopłacone w terminie rezerwacje są anulowane). Nie przyjmujemy rezerwacji na ostatnie 20 miejsc na dany koncert/przedstawienie/ seans filmowy.
Kasa biletowa Kasa czynna od 15:00 do 21:00, w soboty i niedziele od 16:00 lub 30 minut przed pierwszym seansem.
Kontakt: tel. 58 344 05 73 w.117 (w godz. pracy kasy), kasa@klubzak.com.pl
Organizator: Klub Żak, 80-266 Gdańsk, ul. Grunwaldzka 195/197, kasa@klubzak.com.pl, tel. 58 344 05 73 w.117