stat
Impreza już się odbyła

Muzyka przeciwko nietolerancji i przemocy Opinie (9)

w każdy wtorek (do 29.10), g. 19:00

Gdańsk,
Wstęp wolny
paź 20

niedziela, g. 17:00

Wstęp wolny
Program VIII Festiwalu „Muzyka Przeciwko Nietolerancji i Przemocy”
31 sierpnia, piątek - Sopot, plaża obok Chaty Góralskiej Koliba
start godz.17.00


Tym razem dźwięki koncertów VIII FESTIWALU "MUZYKA PRZECIWKO NIETOLERANCJI I PRZEMOCY" rozbrzmiewać będą na „Kolibie- plaży ” w Sopocie, w dniu 31.08.07r.Sopocką plażę ożywią nie tylko występy na wolnym powietrzu, ale również pełne kolorów stoiska i wszechobecna, radosna atmosferą karnawału. Festiwal sprawi, że okolica zamienia się w bajkowy świat zapachów, barw, światła, rytmu i głosu.

Dni festiwalowe wypełnione będą licznymi koncertami i widowiskami, ale nie zabraknie w nich czasu na wypoczynek, kontemplację i komunikację. W atmosferze otwartej przestrzeni łatwiej jest nawiązywać kontakty, poznawać rzeczy nowe, do tej pory nam obce. W takim kontekście tolerancja i wzajemny szacunek nie pozostają w sferze życzeń, lecz stają się rzeczywistością.

1.Rozpoczęcie VIII Festiwalu

Sopot, ul. Boh. Monte Cassino
sobota 31.0807r. godz.15.00
Barwna Parada z udziałem bębniarzy, artystów, szczudlarzy oraz publiczności

2. Uroczyste otwarcie VIII Festiwalu

„Koliba plaża”- Sopot Kamienny Potok
start godz.17.00

Zespoły występujące:

1.FX rock
2.Black- White Community (Kongo, Polska) afro funk
3.M. U. N. – Music Universal Nation ( Warszawa) rock
4.Tupot Białych Mew ( Zielona Góra) etno
5.Ares & the Tribe ( Grecja, Polska) reggae
6.Biafro afro rock, reggae jazz
7.IZRAEL (gwiazda - Warszawa) punk reggae

Informacje o zespołach:


M.U.N. - Music Universal Nation, graja w składzie Przemysław
"Jerzy" Tołuć - klawisze, Darek "Struna" Żak - gitara . Zespól M.U.N. gra muzyką transową z elementami reggae, acid jazzu, elementami wschodnimi, adekwatnie do nazwy od czadu do ambientu.

FX – Muzyka zespołu oscyluje w granicach szeroko pojętego rocka. Ich twórczość cechuje się swoistym dualizmem: z jednej strony melodyjne, softowe utwory z drugiej - ostre gitarowe zagranie momentami z naleciałościami funkowymi. Zarówno w jednej jak i drugiej stylistyce zespół FX czuje się swobodnie, co zresztą słychać i widać na scenie. Wszyscy członkowie zespołu są sprawnymi muzykami, którym granie sprawia olbrzymią przyjemność.
Skład:
Krzywy: wokal
Tomasz Ostapowicz: perkusja
Bruss: bass
Bogo: gitara
Jura: gitara

Zespól Black White Community istnieje od roku, opiera swoje brzmienie na rytmach afro-jamajskich, koncerty to jego żywioł.


Biafro

BIAFRO powołali do życia w Sopocie, w 1996 roku dwaj doświadczeni muzycy, którzy pracują ze sobą nieprzerwanie od 18 lat:
Larry Okey Ugwu: Urodzony w Nigerii. Jeden z najbardziej doświadczonych muzyków niezależnych w północnej Polsce. Były członek takich grup jak: Polish Ham, International Roots Reggae Band,
Sun’s Vibration. Larry uczestniczył w wielu projektach muzycznych na terenie Polski współpracując bz takimi muzykami jak: Tymon Tymański, Andrzej Smolik, Leszek Możdżer, Leszcze, Przemek Dyakowski,
Wojtek Staroniewicz, Erszkowski Michał, Erszkowski Jan, Mikołaj Trzaska, Robert Usewicz i inni.
Larry jest załorzycielem grupy Ikenga Drummers i twórcą muzyki Elelekulele.
Jest także aktorem Teatru Muzycznego w Gdyni.
Jacek Staniszewski: Doktor sztuk pięknych, Jackson, bo tak jest nazywany przez przyjaciół, jest obecnie adiunktem na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Był członkiem takich grup jak: Galago Band, Int. Roots reggae Band, Sun’s Vibration.
Doskonały gitarzysta rytmiczny, któremu udało się stworzyć i obronić swój własny styl. Jack jest także twórcą jednej z najbardziej radykalnych formacji muzycznych północnej Polski – Chlupotu Mózgu oraz punkrockowych The Plemniors. Lubi siedzieć przy komputerze i tworzyć własna muzykę.
Inni członkowie zespołu to: Tomasz szymborski, “Kwajah” jak go zwiemy, to młody utalentowany muzyk, który gra jakby urodził się z basem w ręku. Tomek ma za sobą występy w Brygadzie Kryzys. Jest członkiem Tymon & the Transistors. Sir Przemek Dyakowski, jest duchowym ojcem grupy, nauczycielem i inspiracją dla pozostałych członków. Przemek to żywa legenda Polskiej sceny jazzowej.
Jest on założycielem popularnego Sax Clubu w Gdyni. Dyakowski odegrał kluczową rolę w formowaniu wielu muzycznych karier w tym rejonie kraju.
Filip Gałązka: Najmłodszy członek zespołu. Filip jest utalentowanym muzykiem, który urodził się w muzykalnej rodzinie. Gra na perkusji od kiedy pamięta. Brał udział w wielu projektach muzycznych na terenie kraju, min. w Brygadzie Kryzys.
Bi.afro gra muzykę eksperymentalną, która łączy takie style jak: Roots Reggae, Afro-rock, Funky Trans and Voo Doo vibes.
Grupa występowała na wielu prestiżowych festiwalach w kraju i za granicą. Ich występy to eksplozje energii połączone z teatralną siłą i muzycznym nerwem. Frontman
Larry jest wulkanem energii, którego charyzma w kontakcie z publicznością sprawia, że uczestnicy czują się jak w niebie. Bi.Afro to zespół pięcio-osobowy.

Ares & The Tribe
Grecko-polska formacja grająca reggae, (roots, dub, ragga, ska, lover's rock), afrocubanjazz i muzykę grecką. Powstała z połączenia zespołu greckiego ARES (LP: Tańcz jak Zorba 2004, Opa-Opa 2006 - z piosenką Łodzie umierają (I varkies ksehazmenes) - wyróżnienie na III Festiwalu Zjednoczonej Europy w Zielonej Górze) i zespołu grającego korzenne reggae Tribe of Izrael (LP Great awakaning 2002 z letnim przebojem Red Crazy Summer). W skład wchodzą również muzycy grający niegdyś w zespole Gedeon Jerubbaal. Teledyski do piosenek: Opa-opa i Kochaj się z każdą dziewczyną, do którego zaproszono: Vito, Dj Deck's, Dj Story, Peja. Współpracują z hiphopowcami i freestylowcami niezależnej sceny oraz Dj'ami, m.in.: Mr Frenchman, Globus. Płyty: Jah Bless2006, Great return2007. Występują w barwnych strojach trojańskich z Ilionu. Wyznają filozofię RASTA - one god, one aim, one destiny i zorbowską afirmację życia - wszystko dobre, wszystko wspaniałe. Koncertowali w Grecji, Niemczech i Polsce m.in. przed Mad Profesorem, Antique, Czerwonymi gitarami. Lider formacji, Ares Chadzinikolau, Grek z pochodzenia, poeta i kompozytor występował w USA i Europie i nagrywał jako multiinstrumentalista, aranger i wokalista m.in.: wielokrotnie z najlepszą piosenkarką polskiej sceny Eleni, Paulosem Raptisem, Grigorisem Ikonomu oraz zespołami Inity Dub Mission, Man & Soul, Source & time z Jarexem z Bakshishu. Płyty solowe, m.in.: Sny o Grecji I, II, Piano Impressions.
Podstawowy skład formacji Ares & the Tribe:

Ares "Hadżi" (Ares Chadzinikolau) - lead vocal, ftp, synth & keyb, arrangman, dub
Malina (Robert Malinowski) - trumpet
"Doktor" Tomi Ras (Tomir Szczerbal) - percussions
Tom Senger (Tomek Senger) - drums
Seba Man (Sebastian Ławicki) - lead guitar
KenJah (Zbyszek Kendzia) - bass man
Dj Quendi "Brutal Selekta" (Mateusz Woźniak) - acoustic man, dubman untulaiuana

IZRAEL – zespół powstał w marcu 1983 roku w Warszawie. Założony przez znanych muzyków polskiego undergroundu muzycznego : Roberta Brylewskiego (Kryzys, Brygada Kryzys) i Pawła Kelnera (Deuter).Zespół 12rael był konsekwencją powolnego wygasania Brygady Kryzys.Debiut sceniczny miał miejsce 25.04.83r. w klubie „Hybrydy” z którym zespół związany był przez dłuższy czas.Pierwsza płyta zespołu „Biada, biada, biada” nagrana w maju 1983r. pokazała się dopiero jednak za kilkanaście miesięcy.W roku 1986 zespół zagrał trasę koncertową z legendą reggae Misty in Roots po której odszedł Paweł Kelner zastąpiony wkrótce przez Darka Malejonka. Przez zespół przewinęło się prawie 100 osób. Skład ustabilizował się dopiero w 1989 roku. W roku 1986 zespół umieszcza utwór „Wolność” na legendarnym albumie „Fala” i ukazuje się album „Nabij faje”. W nagraniach boira udział Sławek Dżu Dżu Wróblewski i Piotr Sam O’hutt Sobotkiewicz. W 1987 roku zespół nagrywa album „Duchowa Rewolucja” w nagranich którego udział brali m.in.: Krzysztof Banan Banasik (Armia, Kult), Tomasz Budzyński (Armia), Paweł Szanajca (Kult). Pózniej do zespołu dołączył Włodek Kiniorski. W roku 1990 zespół wyjechał do Wielkiej Brytanii gdzie zagrał kilka koncertów i przede wszystkim nagrał album w legendarnym studiu „Ariwa” należacym do Mad Profesora słynnego producenta reggae. W 1993 roku zespół wydaje album koncertowy „Live 1993”. W 1995 roku zespół ogłosił swoje rozwiązanie by po latach powrócić do dawnego składu i koncertów.