stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Bogdan Oleszek, Przewodniczący Rady Miasta Gdańska oraz Cappella Gedanensis serdecznie zapraszają na koncert z cyklu "Muzyka w Nowym Ratuszu" - ROMANSE I OPERETKI.

kwi 4

piątek, g. 19.00

bilety 80 zł
ulgowy 60-40 zł
Kup bilet
Wystąpią:
Anna Asmus - sopran
Grzegorz Zięba - tenor
Elena Aleksiejuk - fortepian

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


W programie:
1. Piotr Czajkowski: Рacτворил я окно op. 63 nr 2, sł. K. Romanow
2. Piotr Czajkowski: Aria Jolanty z I aktu opery "Jolanta"
3. Sergiusz Rachmininow: Я жду тебя, sł. M. Dawidowa
4. Piotr Czajkowski: День ли цариm, sł. A. Nikołajewicz Apuchtin
5. Piotr Czajkowski: Aria Księcia Jeleckiego z opery "Dama Pikowa"
6. Sergiusz Baniewicz: Aria Gerdy z opery "Historia Kaja i Gerdy"
7. A. Warłamow: На заре ты её не буди, sł. A. Fet
8. Michał Glinka: Не искушай меня беэ нужды, sł. E. Baratynskij
9. Jakub Offenbach: Barkarola
10. Immre Kalman: "Czardasz Silvy" z operetki "Księżniczka Czardasza"
11. Franciszek Lehar: "Twoim jest serce me" z operetki "Kraina uśmiechu"
12. Franciszek Lehar: "Kiedy skrzypki grają" z operetki "Cygańska miłość"
13. Robert Stolz: Brunetki, blondynki
14. Franciszek Lehar: Wilio o wilio z operetki "Wesoła wdówka"
15. Immre Kalman: "W rytm walczyka serce śpiewa" z operetki "Księżniczka Czardasza"
16. Immre Kalman: "Jakże mam Ci wytłumaczyć" z operetki "Księżniczka Czardasza"
17. Franz Lehar: "Usta milczą, dusza śpiewa" z operetki "Wesoła wdówka"
18. Francesco Sartori: The time to say goodbye, sł. L. Quarantotto

Sala Herbowa Nowego Ratusza (dawny Żak)
ul. Wały Jagiellońskie 1

-----

ANNA ASMUS
Ukończyła Akademię Muzyczną im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku w 2004 r. Podczas studiów uczestniczyła w kursach wokalnych w Bydgoszczy u prof. Heleny Łazarskiej i prof. Ryszarda Karczykowskiego. Była też uczestnikiem kursów wokalnych w Dusznikach Zdroju prowadzonych przez prof. Ralfa Döringa i ad. Bogdana Makala. Wzięła udział w przedstawieniach studenckich; jak Lilly w Operze za 3 grosze Bertolda Brechta, Księżniczka Argenia w Niezłomnej Argenii Jana Walentina Medera; Rosalinda w Zemście nietoperza J. Straussa; Zuzanna w Verbum nobile St. Moniuszki.

Brała udział w konkursie wykonawstwa polskiej pieśni artystycznej w Warszawie i konkursie im. Haliny Halskiej we Wrocławiu. Tuż po dyplomie otrzymała stypendium i wyjechała na kurs mistrzowski do Vaxjö ( Szwecja ) prowadzony przez prof. Dorotę Irving. Od czwartego roku studiów związana z ZMD Cappella Gedanensis, z którą wykonuje jako solistka Mszę Koronacyją W.A. Mozarta i Mszę G-dur Fr. Schuberta oraz wiele arii i pieśni. Specjalizuje się w wykonawstwie pieśni polskich, z którymi koncertuje. Uczestniczy w nagraniach CD i tourness krajowych i zagranicznych zespołu.

GRZEGORZ ZIĘBA
Absolwent kilku uczelni, między innymi Akademii Muzycznej w Bydgoszczy i Uniwersytetu Gdańskiego. Studiował u wielu pedagogów śpiewu, pedagogiki i dyrygentury, wykładowców Poznania, Warszawy, Białegostoku i Gdańska; uczestniczył w warsztatach i kursach mistrzowskich solistycznych i wraz z zespołami, w których zdobywał doświadczenie. Najważniejsze z nich, to - chronologicznie - "Madrygaliści" (obecnie "Zespół Śpiewaków Miasta Katowice - Camerata Silesia"), Polski Chór Kameralny "Schola Cantorum Gedanensis" oraz Zespół Muzyki Dawnej "Cappella - Gedanensis". Z tym zespołem jest szczególnie mocno i długo związany, uczestnicząc w wielu koncertach. Jest także prymariuszem męskiego "The Barbershop Quartet" oraz "Gdańskiego Oktetu Wokalnego", których to zespołów jest współzałożycielem. Występował na scenach Europy oraz Korei Płd., Chin, zarówno jako śpiewak solista, jak i tutti.

ELENA ALEKSIEJUK
Jest Absolwentką Konserwatorium Muzycznego im. Lwa Sobinowa w Saratowie (Rosja ), które ukończyła z wyróżnieniem w 1988 roku, pracując pod kierunkiem Alberta Tarakanowa, najmłodszego ucznia wielkiego rosyjskiego pedagoga i pianisty Henryka Neuhausa. Jako młoda pianistka uczestniczyła w wielu konkursach pianistycznych rangi ogólnoradzieckiej i międzynarodowej zdobywając liczne nagrody i wyróżnienia. Od 1991 roku mieszka na stałe w Polsce, prowadząc ożywioną działalność pedagogiczną i koncertową. W roku 1993 razem z Krzysztofem Dąbrowskim (kontratenorem) stworzyła zespół Muzyki Dawnej "Ad te Domine", z którym wiele lat koncertowała jako klawesynistka (w Polsce, Szwecji, Niemczech i Belgii) wykonując muzykę barokową z Dirkiem Snellingsem (bas) i Marnixem de Cat (kontratenor; Akademia Muzyczna w Leuven).

Z zespołem tym dokonała nagrań muzyki barokowej dla szwedzkiego radia w Malmo. Elena Aleksiejuk współpracuje z takimi artystami jak: Konstanty Andrzej Kulka (skrzypce), Roman Jabłoński (wiolonczela) oraz Joanna Mądroszkiewicz (skrzypce).Artystka posiada szeroki repertuar muzyki fortepianowej, skrzypcowej, wiolonczelowej, wokalnej od okresu baroku poprzez romantyzm aż do muzyki współczesnej. Koncertuje na wielu scenach w Polsce, Rosji, Niemczech, Austrii, Szwecji, z recitalami solowymi, jak również w zespołach kameralnych i z towarzyszeniem orkiestry.

Jest akompaniatorem na Mistrzowskich Warsztatach Skrzypcowych w Gdańsku, na Mistrzowskich Kursach im. Zenona Brzewskiego w Łańcucie pracując w klasie Igora Frołowa, Sergieja Krawczenko (Konserwatorium im. Piotra Czajkowskiego w Moskwie), Petru Munteanu (Akademia Muzyczna w Rostocku) i Konstantego Andrzeja Kulki (Uniwersytet Muzyczny w Warszawie). Jako pedagog Elena Aleksiejuk ma na swoim koncie duże osiągnięcia. Jej uczniowie zdobywają wiele nagród na konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych. Za swoją wieloletnią pracę pedagogiczną otrzymała szereg nagród i wyróżnień.