stat
PATRONAT

Myslovitz - 25 lat Miłości w Czasach Popkultury

Planowany konkurs
  • niedziela, 14 kwietnia 2024, godz. 19:00
  • Lokalizacja
  • Bilety
    99 - 149
    Kup bilet

25 lat MIŁOŚCI W CZASACH POPKULTURY Takich albumów kamieni milowych w historii polskiej muzyki rockowej jest może kilkadziesiąt. Każdy artysta chciałby mieć taki w swoim dorobku. Taki, który oprócz lawiny branżowych nagród i szczerego uznania krytyków, zyskuje niebywałą popularność wśród słuchaczy i zwykłych fanów muzyki niemal każdego gatunku.

Miłość w czasach popkultury jest w dyskografii zespołu Myslovitz albumem szczególnym. Wydany w 1999 roku wywindował grupę z Mysłowic na szczyty polskich list przebojów oraz na najlepsze sceny i festiwale Europy, na których przez kilka następnych lat występował u boku wielkich światowych sław. Myslovitz, ikona sceny alternatywnej, dzięki kilku przebojom z tej płyty (Długość dźwięku samotności, Chłopcy, Dla ciebie, Kraków, My) trafił pod przysłowiowe strzechy nie tracąc nic ze swojej autentyczności, muzycznej wrażliwości i poetyckości. Można powiedzieć, że Miłość w czasach popkultury odmieniła na kolejną dekadę oblicze polskiej sceny pop-rockowej. Wiele cytatów z tej płyty zagościło na stałe w słownikach inteligenckiej młodzieży. Teksty, choć niełatwe i nieoczywiste, trafiły do kanonu i są dziś publikowane w podręcznikach i encyklopediach muzyki. Aktualnie zespół Myslovitz przeżywa drugą młodość, a piosenki z Miłości w czasach popkultury są dla dzisiejszej młodzieży odwiedzającej koncerty zespołu wręcz kultowe. Choć większości z tych osób nie było jeszcze na świecie, kiedy królowały na listach przebojów. Miłość w czasach popkultury wychowała już dwa pokolenia słuchaczy.

pop - koncerty w Trójmieście


W 2024 roku, czyli 25 lat od premiery, ukaże się wznowienie albumu z oryginalną okładką autorstwa Ryszarda Horowitza, a zespół wspierany od czterech lat przez nowego wokalistę, Mateusza Parzymięso, który sam ukształtował swoją muzyczną tożsamość na muzyce Myslovitz sprzed ponad dwóch dekad, wyruszy w trasę koncertową, podczas której zagra cały album Miłość w czasach popkultury. Wzbogacony oczywiście o kilka najważniejszych utworów z pozostałych płyt oraz z najnowszej, Wszystkie narkotyki świata, która ukazała się w 2023 roku i pozwoliła zespołowi rozgościć się z powrotem w najlepszych klubach i salach koncertowych w kraju. Zapraszamy na koncerty w ramach trasy 25 LAT MIŁOŚCI W CZASACH POPKULTURY. To będzie prawdziwa uczta, nie tylko dla największych fanów Myslovitz.

Zobacz relację z poprzedniej edycji (2023)

Wszystkie narkotyki Myslovitz. Zespół zagrał w Starym Maneżu Wszystkie narkotyki Myslovitz. Zespół zagrał w Starym Maneżu
Kup bilet

pop
Planowany konkurs
Kup bilet
lut 23

piątek, g. 20:00

Gdańsk,