stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

NEIL LANDSTRUMM - live!

paź 12

sobota, g. 20:00

Gdańsk,
bilety 130 zł
lis 14

czwartek, g. 19:00

bilety 120 zł
ulgowy 79 zł
Kup bilet
Main:

NEIL LANDSTRUMM
(Planet Mu/Tresor rec./ Scandinavia/ UK) – live!


support:
Marcin Czubala (Mobilee rec./Lasergun - Poznań)
Rafique (Audioscope)
Kerth (Audioscope)

wizualizacje - YAN

Fountain:
Venison & Phlup aka RoeBoth (Nu Rave Crew - Zielona Gora)
Black (SteroCult - Zielona Gora)
Paryss (Skylark Rec./Sfinks/Sopot)


NEIL LANDSTRUMM (Planet Mu/Tresor rec./Scandinavia - UK)
Muzyczna biografia Neila Landstrumma rozpoczyna się w rodzinnym mieście Edynburgu, stolicy Szkocji, gdzie zagłębiają się pierwsze kontakty z lokalnym środowiskiem artystycznym,podobnie jak on ponad wszystko kochającym motoryczny sound perkusyjnych maszynek i wszelkich pudełek elektronicznych wydobywających dziwne dźwięki. Szczęśliwy splot okoliczności rzuca Landstrumma w objęcia samego Cristiana Vogla, który gra jeden ze swoich oszałamiających setów w edynburskim klubie Sativae. Dave Tarrida lokalny freak prowadzący imprezy w mieście i wytwórnie o tej samej nazwie wie, że Cristian poszukuje kogoś kto mógłby nagrywać dla Mosquito, jego świeżo założonej wytwórni i tak też pada propozycja zaproszenia Neil'a na występ. Jak wspomina sam Vogel, występ młodego Szkota "rozwalił go doszczętnie". Na efekt nie trzeba było długo czekać. W kilka miesięcy póżniej nakładem Mosquito ukazuje się debiutancka 12-calówka "Paskal E.P." Muzyka jest tak orginalna, że międzynarodowa kariera Landstrumma jest tylko formalnością. W zasadzie w tym samym czasie rodzi się wspólny projekt Vogla i Landstrumma pod nazwą Blue Arsed Fly, który do dziś ma na swoim koncie piorunujące epki dla Mosquito, Ferox, Sativae i Tresora. Wkrótce po debiutanckich nagraniach niejaki Pete, weteran brytyjskiej techno-sceny i właściciel założonej oficyny Peacefrog, propunuje Landstrummowi współpracę. Powstają dla Peacefrog trzy epki: "Index Man" ,"M-Cap" i "Inhabit the Machines". Nie można przecenić ich wpływu na dzisiejszą undergroundową scenę techno ale te trzy vinylowe arcydzieła są dla tysięcy muzyków i DJ'ów na całym świecie niedoścignione, a przez to nieosiągalne w bieżącej dystrybucji (ich nakłady wyczerpały się niemal natychmiast po ukazaniu). Ceny poszczególnych epek dochodzą dziś do 70$! Muzyka zawarta na wspomnianych czarnych krążkach to esencja stylu Landstrumma: surowe, potężne aranżacje perkusyjne 909-tki są wypełnione schizofreniczną mutacją miękkich i seksownych brzmień jakby z gardła wyrwanych elektrycznemu jazzowi. W 1995 r. światło dzienne ogląda niesamowita dawka łuzgania. Nosi tytuł "Brown by August" Kariera Neila, jako jednej z kluczowej postaci ""nowej szkoły" techno, rozpoczyna się naprawdę w momencie zetknięcia się z berlińskim Tresorem. Wtedy ukazuje się "Understanding Disinformation". Następnie w Edynburgu nagrywa drugi album dla Tresora "Bedrooms And Cities" który stał się płytą do której można wracać w nieskończoność. Ostatnie produkcje dla Scandinavi z jego kumplem Bill Youngmanen to niesamowita dawka energi. Neil jest międzynarodowa postacią, grywał we wszystkich znanych miejscach na globie. Od Nowego Jorku po najważniejsze kluby w Europie. Twórczość Neila Landstrumma zasługuje na wielkie uznanie i podziw. Jego muzyka powala naturalną ekspresją, nie gubiąc jednocześnie walorów wyrafinowanej sztuki.


MARCIN CZUBALA (LASERGUN/MOBILLE REC. - POZNAŃ)
Marcin Czubala karierę muzyczna rozpoczął w 1995 roku przyczyniając Sie do budowy niezależnej polskiej sceny ambitnego techno, grając w najważniejszych swego czasu polskich klubach (Blue Velvet, Trend, Stodola, Eskulap, Fabryka, Graffiti, Techno Planet, Sfinks, Akademia itd). Na początku roku 1999 założył pierwsza polska wytwornie winylowa - Currently Processing. Wśród osob, które nagrywają dla niej sa m.in.: Ibrahim Alfa, Dave Tarrida, Subhead, Billy Youngman, czy Q-ic&Stephenson. W tym samym roku ukazał sie tez debiutancki singiel Marcina, który zapoczątkował jego kariere poza granicami Polski. Plyta "Bass Casualties EP", jako jedna z pierwszych w historii polskiej muzyki, znalazła sie w kultowej sesji radiowej Johna Peel'a w BBC Radio 1. Wkrótce potem Marcin otrzymał kolejne propozycje od zagranicznych wytworni na nagranie płyt. Marcina płyty na swoich DJ playlistach umieszczali m.in.: Laurent Garnier, Cristian Vogel, Andrew Weatherall/Two Lone Swordsmen, Dave Tarrida, Adam X, CJ Bolland, Marco Zaffarano, Electric Indigo, Frank Lorber i wielu innych. Marcin wystepowal m.in. w klubach: Maniac Love (Tokyo), Tresor (Berlin), Stammheim (Kassel), Neue Heimat (Stuttgart), Achtermai (Chemnitz), 10/40 (Leipzig), Rex (Paris), Privilege (Switzerland), Le Golf (Switzerland), Mont Terri Project (Switzerland), Pressure Point (Brighton), Glasgow art of school (Glasgow), Alaska (Glasgow), Doornroosje (Netherland), Veronica boat (Belgium), Luquid (Malta Island), Vault (Lithuania), Aura (Latvia) oraz niemal w każdym klubie w Polsce.

więcej info i dyskografia artysty:
www.marcinczubala.com
www.myspace.com/marcinczubala


Venison & Phlup aka RoeBoth
- czyli dj'ski duet z Zielonej Gory.Wspolzalozyciele kolektywu Nu Rave Crew zrzeszajacego dj's oraz vj's.
Z muzyka elektroniczna zwiazani od zawsze. Poznali sie w podzielonogorskim
klubie Technosis - pod koniec lat 90'ych. Pozniejsza znajomosc, podobne
gusta muzyczne oraz pasja zaowocowaly nauka mixowania oraz kolekcjonowaniem
vinylowych krazkow. Graja i organizuja imprezy od 2002 roku. Wychowani na
techno - glownie w nuschool'owym wydaniu. Supportowali takim gwiazdom jak:
Tobias Schmidt, Mark Hawkins, AeoX, MasCon, BeNi, Marc Snow, Syntax
Error.. Wspolorganizatorzy dwoch edycji letniego, zielonogorskiego fastivalu
open'air.
Co graja? Kazda dobra muzyke elektroniczna: od klasycznego, czy
nuschool'owego techno, przez electro, breaks, na minimalnych i klikowo - housowych dzwiekach konczac.. Wszystko podane z klasa i gustem..