Patronat

NFZ - Nowoczesna Forma Zrozumienia

spektakl dramatyczny
Bilety
Kup bilet 40
czas trwania:
120
Oceniasz 5/10

Najbliższe przedstawienie

  • Bilety
    Cena normalna: 40 zł
    Kup bilet
    sty 22
    środa, 22 stycznia
    godz. 19:00
    Lokalizacja
    Teatr Gdynia Główna - Dworzec PKP Gdynia Gł. (peron -1
    Gdynia, pl. Konstytucji 1

Będzie to dwugodzinny, interaktywny spektakl, który pozwala widzom wejść na scenę i zmienić bieg wydarzeń! Spektakl porusza palący problem komunikacyjnych barier między pracownikami ochrony zdrowia a pacjentami. Nasze przedstawienie konfrontuje codzienne wyzwania, z jakimi zmagają się zarówno pacjenci, jak i pracownicy medyczni, oraz bada, jak brak zrozumienia i skutecznej komunikacji może prowadzić do konfliktów i nieporozumień.



Scenariusz powstał na podstawie szczegółowych wywiadów przeprowadzonych z medykami i pacjentami. Naszym celem było oddanie głosu rzeczywistym uczestnikom tego systemu i ukazanie ich rzeczywistych wyzwań oraz interakcji w sposób, który może prowadzić do lepszego zrozumienia i rozwiązywania problemów komunikacyjnych.
NFZ - Nowoczesna Forma Zrozumienia rozgrywać się będzie na naszej scenie, a Państwo mogą wybrać formę w jakiej chcą uczestniczyć w tym wydarzeniu. Czy będzie to tylko obserwacja? Czy może pojawi się chęć odwrócenia ról i zmiany systemu!

Reżyseria: Małgorzata Polakowska
Scenariusz: Anna Bochnak
Prowadzący: Małgorzata Polakowska
Obsada: Anna Bochnak - Fryc, Marzena Chojnowska, Krzysztofa Gomółka - Pawlicka

Więcej o projekcie:
Teatr Gdynia główna realizuje projekt SymulAkcja! Gdzie medycyna spotyka teatr. Nasz projekt odpowiada na raport Health at a Glance: Europe 2020, który wykazał niedostateczne umiejętności komunikacyjne lekarzy w Polsce. W krajach takich jak Szwecja czy UK, komunikacja interpersonalna jest integralną częścią edukacji medycznej od dawna, podczas gdy Polska dopiero rozpoczyna implementację tych praktyk. Nasze działania skoncentrują się na wsparciu rozwoju tych metod szkoleniowych za pomocą narzędzi teatralnych.

Czy w gabinecie lekarskim jest miejsce na empatię? Czy sposób komunikacji na linii lekarz - pacjent ma wpływ na przebieg leczenia? Czy życzenie pacjenta jest jego rzeczywistą potrzebą? Te pytania postawiliśmy sobie jako punkt wyjścia podczas warsztatów przygotowujących aktorów do roli pacjentów symulowanych. Do współpracy zaprosiliśmy: Magdę Mikulska - psychologa i psychoonkologa z Pracowni Medycyny Społecznej Collegium Medicum w Bydgoszczy, dr Aleksandrę Makojnik szkoląca medyków w Wielkiej Brytanii, dr. Łukasza Małeckiego z Centrum Innowacyjnej Edukacji Medycznej Collegium Medicum UJ oraz dr.hab. Krzysztofa Sobczaka z Zakładu Socjologii Medycyny i Komunikacji Społecznej Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego i to oni właśnie przygotowali nas do nowej roli, gdzie nasze kompetencje teatralne mogą zostać wykorzystane jako narzędzie edukacyjne do kształcenia przyszłych medyków. W bezpiecznych warunkach będą oni mogli ćwiczyć przekazywanie informacji trudnych, niepomyślnych lub intymnych zanim spotkają na swojej drodze prawdziwego pacjenta.

Przedsięwzięcie sfinansowano przez Unię Europejską NextGenerationEU.