stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Nadja, Akpatok, 1926, Nowa Ziemia, Cetieu

gru 31-1.01

wtorek - środa, g. 19:00

Gdańsk,
bilety 30 zł
sty 24

piątek, g. 21:00

bilety 40 zł
NADJA [Broken Spine Productions] - Kanda www.nadjaluv.ca / www.nadja.bandcamp.com / www.facebook.com/LuvNadja

ciężkie brzmienia - koncerty w Trójmieście


Kanadyjska eksperymentalna grupa muzyczna zaliczana do gatunku ambient / drone doom metal. Powstała w 2003 jako jednoosobowy projekt, jej założycielem był poeta, kompozytor, wokalista i multiinstrumentalista Aidan Baker. W 2005 dołączyła do niego basistka Leah Buckareff.

Zespół charakteryzuje się powolnym i mrocznym brzmieniem oraz potężną ścianą dźwięku. Utwory trwają nawet do kilkudziesięciu minut, wokal występuje rzadko. Muzycy jako swoją inspirację wymieniają takie grupy jak m.in.: Swans, Godflesh, My Bloody Valentine, Codeine, Coil, Big Black, Sunn O))), Khanate. Początkowo płyty ukazywały się w bardzo niskich nakładach jako limitowane edycje na nośnikach CD-R. Pierwszym oficjalnym wydawnictwem stał się LP Truth Becomes Death z 2005, później oprócz nowych albumów pojawiły się także na nowo nagrane wersje wcześniejszych płyt

AKPATOK [Low Clouds Records] www.adrjanczyk.com / www.akpatok.bandcamp.com / www.soundcloud.com/akpatok / www.facebook.com/akpatokensemble

Eksperymentalny projekt Dawida Adrjanczyka. Artysta w swoich pracach skupia się na interakcjach pomiędzy muzyką a naturą, archaicznymi formami dźwiękowego doświadczenia, pustką i bezruchem. Jego muzyka łączy w sobie idiom współczesnych form muzycznych, medytacyjny charakter muzyki dawnej i minimalistyczną modalność. Podczas koncertów wykorzystuje tradycyjne instrumentarium (instrumenty wędrowne, pasterskie), preparowaną gitarę, organy wiatrowe oraz nagrania terenowe i taśmy. Założyciel i lider awangardowej grupy Akpatok Ensemble, współpracuje z Projektem Karpaty Magiczne, grupą Tundra oraz ze swoją żoną Niną, wraz z którą wykonuje archaiczne pieśni z Europy Wschodniej, jak również transowe kompozycje przepełnione duchem freak folk.

1926 [Music Is The Weapon] www.1926band.bandcamp.com/album/1926 / www.facebook.com/1926band

Psychodelia, shoegaze i spora dawka noisu - gdyńska formacja 1926 godnie kontynuuje tradycje rozpoczęte przez kapele takie jak Sonic Youth, Colour Haze czy Slowdive i przenosi je na podatny, polski grunt. Korzystając z doświadczenia zdobytego w swoich macierzystych kapelach (w zespole udzielają się muzycy m.in. Kiev Office, Pomelo Taxi czy Karol Schwarz All Stars) na nowo definiują pojecie Trójmiejska Scena Alternatywna, pokazując ze składy takie jak Mars Red Sky, Pharoh Overlord czy Tame Impala maja w Polsce godna konkurencje. Przestery, niesamowita atmosfera podczas koncertów, wielopoziomowe brzmienie i absolutne oddanie rodzinnemu miastu - to najlepsze cechy 1926.

NOWA ZIEMIA [Music Is The Weapon]
www.soundcloud.com/nowa-ziemia / www.facebook.com/nowa.ziemia.muzyka

Solowy projekt Artura Krychowiaka kojarzonego zespołem God's Own Prototype.Powstał w Gdyni w 2013 roku, a jego muzyka to gitarowe kompozycje z obszarów ambient, drone, minimalizm, post-rock, często grane z użyciem smyczka. Tworzy muzykę improwizowaną zbudowaną z sampli i loopów powstających na żywo. Inspiracjami dla jego twórczości są takie projekty jak: Ben Frost, Thisquietarmy, Noveller.

CETIEU [BLWBCK, Twice Removed, Bołt] www.cetieu.bandcamp.com / www.tecieucetieuectieu.tumblr.com / www.facebook.com/tecieucetieuectieu

Ambientowo - dronowe oblicze solowego projektu pod nazwą "técieu / cétieu / éctieu". Tekla Mrozowicka to dobrze znana scenie niezależnej dziennikarka muzyczna, promotorka i producentka. Związana z francuskim labelem BLWBCK, australijskim Twice Removed, planuje kolejne wydawnictwa w amerykańskim Unknown Tone Records, oraz rodzimej wytwórni Bôłt. Tekla w ciągu jednego roku zdążyła wydać blisko 1.000 minut muzyki. Przez krytyków muzyka cétieu porównywana jest do dokonań Iana Hawgooda, Hakobune, Steve'a Roacha, Tima Heckera, Celera czy Stephena Mathieu. Jej debiutancki dyptyk został doceniony przez prestiżowy brytyjski magazyn Fluid-Radio, natomiast w sierpniu 2014 cétieu pojawiła się na składance SEQUENCE8 brytyjskiego magazynu i labelu Futuresequence, który od kilku lat wyławia najważniejsze twarze w światowym ambinencie. Na składankach Futuresequence znalazły się m.in. takie nazwiska jak Loscil, Simon Scott, Machinefabriek, Field Rotation, Birds of Passage, Rafael Anton Irisarri czy Kyle Bobby Dunn. Jej album Ceiling Stories został wyróżniony przez brytyjskie A Closer Listen w zestawieniu 10 najlepszych albumów dronowych, wydanych w 2014 roku.

Informacja o biletach

25 zł / 30 zł

https://www.biletomat.pl/koncerty/nadja-akpatok-1926-nowa-ziemia-cetieu-2370/?ckc=protokultura