Nie lubimy myśleć o śmierci. Duet Nagrobki o niej śpiewa i mają prawdopodobnie najlepszą reklamę w kraju. Przy każdym cmentarzu. Adam Witkowski i Maciej Salamon skończyli gdańską Akademię Sztuk Pięknych i poza muzyką zajmują się masa innych rzeczy w świecie sztuk wizualnych.
Wymyślają też nowe gatunki muzyczne. Najpierw, w zespole Gówno stworzyli rodeo-punk i z miejsca zdobyli serca słuchaczy. Potem byli pionierami nekro-polo i już jako Nagrobki wydali płytę, której cały nakład wyprzedał się 1 stycznia 2014 roku, kilka minut po północy. W Polsce to nie lada osiągnięcie, zwłaszcza jeśli było to 17 sztuk.
muzyka alternatywna - koncerty w Trójmieście
Od tego czasu regularnie koncertują w klubach i na festiwalach, beztrosko patrząc śmierci prosto w oczy. Odmieniają ją we wszystkich przypadkach, za akompaniament biorąc sobie proste, punkowe
instrumentarium: gitarę elektryczną i perkusję. Na tegorocznym Off Festivalu, niczym w kościele, dla uczestników koncertu przygotowali śpiewnik z własnymi piosenkami. W tekstach czasem pytają o sens życia śpiewając "Dziękuję ci tato że mnie zrobiłeś, następnym razem weź zastanów się chwilę" albo na makabryczny przebój przerabiają "Będziesz moją panią" Grechuty.
W końcu, po wielu miesiącach prób i nagrań wydają drugą płytę, która ukaże się nakładem nieocenionej wytwórni BDTA. Jej premiera odbędzie się w Klubie Żak. Kilkanaście dni przed świętami Bożego Narodzenia to na śpiewanie o śmierci dobry okres, kolęd posłuchacie w galeriach handlowych. Gościnnie na scenie pojawi się ich kolega, saksofonista Mikołaj Trzaska. Może to być koncert makabryczny. Albo wesoły. Albo śmiertelnie poważny. Czy co tam chcesz jeszcze.
12.12.2015 / G.20:00
NAGROBKI I GOŚCIE / Stan Prac / premiera
Adam Witkowski, Maciej Salamon
Goście: Mikołaj Trzaska i Monsieur Zupika