Najpiękniejsza muzyka filmowa Polska Filharmonia Bałtycka Gdańsk Sprawdź!
stat
PATRONAT

Najpiękniejsza muzyka filmowa Opinie (1)

  • czwartek, 23 marca 2023, godz. 19:00
  • Lokalizacja
  • Bilety
    92
    Kup bilet
Kino Repertuar wszystkich kin w Trójmieście

23 marca 2023 roku, o godzinie 19.00 w Sali Koncertowej Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku odbędzie się koncert Najpiękniejsza muzyka filmowa z udziałem znakomitych artystów.

W repertuarze znajdą się perełki światowej i polskiej kinematografii, w tym znane tematy z filmów Mission: Impossible, Avengers czy Piraci z Karaibów, a odpowiedni nastrój wykreują wzruszające melodie z Nocy i Dni, Misji, Listy Schindlera i Cinema Paradiso.

muzyka filmowa - koncerty w Trójmieście


Będzie to znakomita okazja, aby sięgnąć pamięcią do ulubionych scen i przypomnieć sobie choćby szalony taniec z Greka Zorby, zmysłowe tango z Zapachu Kobiety lub kultową scenę lotu rowerem na tle księżyca z filmu E.T. Nie zabraknie również tytułów, które przed ekranami łączą pokolenia, takich jak Mikołajek, Opowieści z Narnii czy świąteczny hit Kevin sam w domu.

O doskonałe brzmienie zadba orkiestra Amberto pod dyrekcją oskarowego dyrygenta Ernsta van Tiela. Jako specjalista od koncertów filmowych Ernst van Tiel dyrygował większością ekranowych tytułów, od Aleksandra Newskiego po Gwiezdne Wojny, Vertigo i E.T, a także filmami z serii o Harrym Potterze. W 2011 roku wraz z Filharmonią Brukselską nagrał oryginalną muzykę Ludovica Bource'a do nagrodzonego m.in. Oscarem, Złotym Globem i Nagrodą Brytyjskiej Akademii Filmowej filmu Artysta. Solistką tego wyjątkowego wieczoru będzie doskonale znana trójmiejskiej publiczności znakomita skrzypaczka Natalia Walewska. Pełniąc od wielu lat prestiżową funkcję koncertmistrza orkiestry Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku zagrała setki koncertów symfonicznych, solistycznych, recitali i transmisji telewizyjnych, zyskując uznanie zarówno dyrygentów, jak i słuchaczy. W swoim dorobku posiada nagrania, które osiągnęły status platynowych i złotych płyt.

Wyjątkowy wieczór z najpiękniejszą muzyką filmową to znakomita propozycja na spotkanie z przyjaciółmi, idealną randkę, rodzinne spędzenie czasu czy udaną wycieczkę, połączoną z odkrywaniem uroków hanzeatyckiego Gdańska. To pełne zwrotów akcji i wielkich emocji wydarzenie polecamy zarówno młodszym, jak i starszym melomanom!

Ernst van Tiel - dyrygent
Natalia Walewska - skrzypce
Orkiestra Amberto
Kup bilet

Przeczytaj także

 (4 opinie)

muzyka filmowa
Kup bilet
kwi 17

poniedziałek, g. 19:00