Napoleon, Polska, Gdańsk Muzeum Gdańska Gdańsk Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła

Napoleon, Polska, Gdańsk

1 czerwca 1807 r. odbył się uroczysty wjazd Napoleona zdobytego przez wojska francuskie 27 maja Miasto Gdańsk. Na uroczystym obiedzie mianował głównodowodzącego oblężeniem marszałka księciem Gdańska i przy okazji obłożył miasto kontrybucją w wysokości 20 mln. franków. Gmina miała zapłacić połowę tej kwoty w gotówce, a połowę w towarach i produktach.

Podczas nadchodzącej debaty będziemy spierać się o wpływ Napoleona na Gdańsk i jego mieszkańców. O tym co było dobrego, co złego i jak należy oceniać ten okres rozmawiać będą:

prof. dr hab. Dariusz Nawrot
prof. dr hab. Edmund Kizik
prof. Andrzej Januszajtis
dr Sławomir Skowronek
dr Krzysztof Ostrowski
mgr Cezary Wołodkowicz

Więcej na: https://muzeumgdansk.pl/wydarzenia-i-wystawy/szczegoly/news/napoleon-polska-gdansk/Strefa Historyczna Wolne Miasto Gdańsk, Wolne Miasto Gdańsk, Dla Gdańszczan - informacje, porady, wsparcie, Wydział Historyczny UG, Gedanarium, Historia Gdańska I Pomorza, Opowiadacze Historii, Kufer Pełen Trójmiejskich Skarbów, Nec Temere Nec Timide, Gdańsk dla Was, Rada Dzielnicy Śródmieście, Pomorskie.travel, Książki o regionie (Prusy, Warmia, Mazury, Powiśle, Pomorze Gdańskie etc), Polska Akademia Nauk Biblioteka Gdańska, Free City of Danzig (Napoleonic).

Czytaj także