Narodowy Balet Ukrainy Virski Polska Filharmonia Bałtycka Gdańsk Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła

Narodowy Balet Ukrainy Virski

VIRSKI

Sala Koncertowa na Ołowiance
WYDARZENIA IMPRESARYJNE

Występ Narodowego Baletu Ukrainy - VIRSKI.

NARODOWY BALET UKRAINY "VIRSKI" - swoje korzenie datuje na 1937 r, kiedy to dwóch wspaniałych tancerzy: Pavlo Virski i Nikola Bolotov założyli pierwszy na Ukrainie zespół tańca folklorystycznego. Rozwój zespołu był bardzo dynamiczny, droga do światowej sławy była stosunkowo niedługa. Wspaniałe choreografie ludowych tańców, które w niezwykły i niepowtarzalny sposób przedstawiały tradycję i piękno Ukrainy, łączyły folklor z akrobatyką i tańcem klasycznym, zostały szybko zauważone i docenione na świecie, czego efektem były liczne honory, dyplomy, nagrody i wyróżnienia. Narodowy Balet Ukrainy "Virski" odwiedził ponad 70 krajów na wszystkich kontynentach, każdy ich występ to fontanna radości, artystycznej ekspresji i żywiołowości, humoru i zadumy, zawsze na najwyższym niedoścignionym poziomie. Prasa światowa bardzo komentowała ich występy w samych superlatywach i krótko: "mistrzostwo", "niesamowite", "rewelacyjne".

W stałym programie zespołu są wspaniałe, niedoścignione choreografie ludowych tańców: "Hopak", "My z Ukrainy", "Sestry", "Lalki" i wiele innych układów, które zawsze wzbudzają podziw i euforię widzów. Od 1980 roku dyrektorem Narodowego Baletu Ukrainy "VIRSKI" został niezwykle charyzmatyczny artysta p. Myroslav Vantuch i pełni tę funkcję z wielkimi sukcesami do dnia dzisiejszego. W 1991 roku powołał do życia przy zespole szkołę baletową dla dzieci, czego efektem są ci wspaniali artyści uczący się z pokolenia na pokolenie od najlepszych.

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    120-130 zł
UWAGA! Bilety na odwołany występ zespołu Bieriozka (08.11.2017), które zostały zakupione w kasach Filharmonii Bałtyckiej oraz na portalu bilety 24 - pozostają ważne co do ceny i wykupionego miejsca na koncert VIRSKI.

Czytaj także