Narodziny Miasta. Gdyński modernizm w dwudziestoleciu międzywojennym Muzeum Miasta Gdyni Gdynia Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Narodziny Miasta. Gdyński modernizm w dwudziestoleciu międzywojennym Opinie (16)

Wystawę "Narodziny Miasta. Gdyński modernizm w dwudziestoleciu międzywojennym", będzie można oglądać w Muzeum Miasta Gdyni od 18 września do 31 grudnia 2015 r.

Godziny otwarcia:
Wtorek, środa, piątek: 10.00 - 18.00
Czwartek: 12.00 - 20.00
Sobota, niedziela i święta: 10.00 - 17.00

Głównym celem wystawy jest zaprezentowanie, w sposób nowoczesny i atrakcyjny dla szerokiej publiczności, fenomenu narodzin Gdyni, w tym zwłaszcza jej architektury. Modernistyczna architektura to bardzo ważny element dziejów Gdyni, a równocześnie jedno z najbardziej spektakularnych zjawisk polskiej kultury okresu międzywojennego. Wystawa ma służyć budowaniu i poszerzeniu świadomości naszych widzów w tej mierze, dzięki czemu ma przyczynić się do pogłębienia więzi gdynian z ich miastem. Gościom wystawy spoza Gdyni ukaże z kolei rangę zjawiska, a wreszcie wpłynie pozytywnie na ochronę zabytkowych, historycznych i kulturalnych wartości ważnych przecież nie tylko dla społeczności lokalnej, ale w skali ogólnopolskiej.

Tak określonemu celowi służyć ma ekspozycja oparta na nowoczesnych, po części interaktywnych, ale nie zdominowanych przez elektronikę środkach wystawienniczych. Ma ona pobudzić wyobraźnię odbiorców i dać im szansę na stworzenie żywej wizji międzywojennego miasta.

Do współpracy merytorycznej zaproszeni zostali świetni specjaliści, między innymi dr hab. Andrzej Szczerski z Uniwersytetu Jagiellońskiego. Projektantem wystawy został zaś szkocki architekt, Gary Johnson.

Przeczytaj także