Dnia 23 października 2024 roku Uniwersytet Morski w Gdyni inauguruje wydarzenie Naukowe wieczory z Uniwersytetem Morskim w Gdyni, obejmujące cykl 20 otwartych wykładów popularnonaukowych skierowanych do mieszkańców Trójmiasta i okolic. Celem wykładów jest pokazanie zainteresowanym, że nauka jest obecna w każdym aspekcie współczesnego świata, a wyniki naukowych badań mogą znaleźć zastosowanie w rozwiązywaniu szeregu problemów i zjawisk społecznych.
W przygotowanie wydarzenia Uniwersytet Morski w Gdyni zaangażował swoich doświadczonych wykładowców, a tematyka ich wykładów będzie oscylować wokół ważnych, aktualnych wydarzeń współczesnego świata. Nie zabraknie morskiego aspektu prezentowanych zagadnień, co wynika z morskiego charakteru gdyńskiej uczelni, organizatora wydarzenia.
Wykłady będą się odbywać przez cały rok akademicki 2024/2025 (październik 2024-wrzesień 2025) średnio dwa razy w miesiącu, w co drugą środę, o godzinie 18:00 w auli Wydziału Nawigacyjnego Uniwersytetu Morskiego w Gdyni przy al. Jana Pawła II 3.
Wszystkie wykłady mają charakter otwarty, a wstęp na nie jest wolny.
Pierwszy wykład dnia 23 października 2024 roku o godz. 18:00 wygłosi Pani dr hab. inż. Aneta Ocieczek, prof. UMG, która przybliży koncepcję "miasta-gąbki" jako elementu poprawy jakości życia i zrównoważonego rozwoju. Po wykładzie zapraszamy na dyskusję z prelegentem i drobny poczęstunek.
Więcej informacji o samym wydarzeniu, jak również harmonogram planowanych najbliższych wykładów znajdą Państwo na stronie:
https://umg.edu.pl/naukowe-wieczory-z-uniwersytetem-morskim-w-gdyni.
Organizatorem wydarzenia jest Uniwersytet Morski w Gdyni, a patronat honorowy nad wydarzeniem objęła Prezydent Miasta Gdyni Pani Aleksandra Kosiorek.
Wydarzenie odbywa się w ramach projektu Lokalni Rzecznicy Nauki na Uniwersytecie Morskim w Gdyni, finansowanego ze środków budżetu państwa, przyznanych przez Ministra Edukacji i Nauki w ramach Programu Społeczna Odpowiedzialność Nauki II.