W czasie trwania wystawy Drżenia zapraszamy na weekend z interaktywną pracą Beniamina Głuszka. Ta czerpiąca z naukowych dokonań interwencja będzie dodatkowym elementem rozszerzającym spektrum poznania prezentowane na ekspozycji.
Neuromuzyka jest interaktywną instalacją dźwiękową, której istotę działania stanowi udźwiękowienie wyników pomiaru czynności elektrycznej mózgu osoby zwiedzającej. Koncepcja zakłada komputerową analizę elektroencefalogramu (EEG)i automatyczne dopasowanie parametrów generatorów dźwięków i struktur muzycznych do wyników jej analizy. W rezultacie osoba zwiedzająca poprzez m.in. poziom koncentracji uwagi wpływa na wysokość i barwę dźwięku, rytm, tempo, oraz harmonię. Każdy odbiorca tworzy swój niepowtarzalny fenomen dźwiękowy współtworząc dzieło. Prezentacji instalacji towarzyszyć będą spotkania z twórcą, który przybliża aspekty działania pracy oraz wykorzystania biofeedbacku w interwencjach artystycznych.
+ prezentacja instalacji 30.08-1.09.2024, godz. 9.00-18.00
+ wykład 30.08.2024, godz. 18.00
Beniamin Głuszek - absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu na kierunku kompozycja i teoria muzyki (mgr) oraz Wrocławskiej Szkoły Jazzu Muzyki Rozrywkowej w klasie gitary. Ukończył szkolenie EEG-biofeedback I stopnia w Centrum Rehabilitacji Poznawczej i Neuroterapii Biomed. Od 2008 roku prowadzi działalność artystyczną i warsztatową. Uczestnik wystaw w Muzeum Współczesnym w Wrocław (2016), Bunkrze Sztuki w Krakowie (2018), Młynach Rothera w Bydgoszczy (2023), Parku Nauki Torus w Ciechanowie (2023) oraz za granicami kraju.