Zapraszamy na kolejną odsłonę "Niedzieli Melomana" w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni.
Miejsce:
Pomorski Park Naukowo-Technologiczny, Aleja Zwycięstwa 96/98
budynek III - Centrum Konferencyjne, Sala C
muzyka poważna - koncerty w Trójmieście
Wystąpią:
Emmanuel Séjourné - gość specjalny, kompozytor, wibrafon
Piotr Sutt - marimba, instrumenty perkusyjne
Bartłomiej Sutt - wibrafon, instrumenty perkusyjne
Gdańska Grupa Perkusyjna Jeunesses Musicales: Szymon Brillowski, Piotr Jóźwiak, Szczepan Kobiela, Bartłomiej Sutt
Polska Filharmonia Kameralna SopotRodrigo Tomillo - dyrygent
Program:Piotr A. Komorowski
Dialogi na 2 perkusistów i orkiestrę smyczkową*
Emanuel Séjourné
Koncert na wibrafon i smyczki
Koncert podwójny na wibrafon i marimbę**
Gotan na marimbę, wibrafon i smyczki **
*prapremiera
**polska premiera
Piotr A. Komorowski - kompozytor i teoretyk muzyki; ur. 14 października 1977 w Łęczycy. Edukację muzyczną rozpoczął w Państwowej Szkole Muzycznej I i II w Kutnie, do której uczęszczał w latach 1989-1997. W latach 1997-2002 studiował teorię muzyki na Wydziale Teorii Muzyki i Kompozycji w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Od 2002 kontynuował studia na tym samym wydziale w klasie kompozycji prof. Marka Jasińskiego, które ukończył w 2005 r. W 2010 roku obronił w Akademii Muzycznej w Krakowie pracę doktorską w zakresie kompozycji zatytułowaną " Utwór symfoniczny pt. ‚Rozbłyski' jako przykład zastosowania CAC w moim języku kompozytorskim."
W 1992 i 1993 brał udział w Warsztatach Muzyki Jazzowej w Puławach organizowanych przez Polskie Stowarzyszenie Jazzowe. W 2007 uczestniczył w warsztatach "Identity of Sound" prowadzonych przez znanego serbskiego kompozytora Miroslava ‚Mišę' Savića, w ramach Festiwalu BELEF'07 w Belgradzie, którego efektem była wspólna kompozycja elektroniczna "Harmonia Mundi". Laureat II nagrody na V Międzyuczelnianym Konkursie na Fugę organizowanym przez Akademię Muzyczną w Bydgoszczy (2000) oraz stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2001). Laureat konkursu Koła Młodych Związku Kompozytorów Polskich (2007). W 2010 roku Polskie Towarzystwo Muzyki Współczesnej rekomendowało utwór "Rozbłyski" do wykonania podczas Światowych dni Muzyki "Zabrzeb 2011".
Od 2003 r zatrudniony w Instytucie Edukacji Muzycznej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, a także w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st.im. Karola Kurpińskiego w Kutnie. Od 2004 był członkiem Koła Młodych, a od 2008 roku jest członkiem kandydatem Związku Kompozytorów Polskich. Od maja 2011 roku pełni funkcję prezesa Kujawsko-Pomorskiego Oddziału Związku Kompozytorów Polskich. Organizator i jeden z pomysłodawców Festiwalu Muzyki Współczesnej NOWA MUZYKA, odbywającego się od 2013 roku w Bydgoszczy. Jego utwory wykonywały zespoły tj. Orkiestra Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy, Orkiestra Filharmonii Gorzowskiej, Bydgoska Orkiestra Kameralna, Accordion Chamber Orchestra, Akademski kamerni hor "Liceum" z Kragujevca (Serbia), Kwartet OPIUM, Nova Quartet, Barock Quartet; dyrygenci: Kacper Chabrowski, Waldemar Groń, Marek Głowacki, Miloje Nikolić, Wojciech Rodek, Marcin Tarnawski; soliści: Jarosław Ciechacki, Jadranka Jovanović, Stanisław Miłek, Witold Kawalec, Julia Samojło, Tomasz Strahl, Bartłomiej Sutt, Piotr Sutt, Jelena Tomašević. Jego muzyka wykonywana była wielokrotnie w kraju (festiwale NOWA MUZYKA, koncert Koła Młodych ZKP podczas festiwalu "Warszawska Jesień" 2007, koncerty organizowane przez Kujawsko-Pomorski Oddział ZKP), a także za granicą (festiwal BELEF'07 w Belgradzie, Veliki Školski Čas 2010 w Kragujevcu, Międzynarodowy Konkurs Perkusyjny pod patronatem UNESCO i Percussive Arts Society USA w Montesilvano we Włoszech).
W ostatnim czasie skupia się na zagadnieniach związanych z wykorzystaniem komputerowo wspomaganej kompozycji (CAC) w procesie twórczym. Działa także jako tłumacz wolnego oprogramowania. Spolszczył programy tj. GNU Solfege, MuseScore i Frescobaldi.