Niemoc, Oxford Drama Klub ŻAK Gdańsk Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Niemoc, Oxford Drama Opinie (1)

Klub Żak zaprasza 26 kwietnia na koncert. Zagrają dwa zespołu - Niemoc oraz Oxford Drama.

NIEMOC
Michał Drozda - gitara, bas / Radek Reguła - bas, gitara / Filip Awłas - syntezator, sampler

muzyka alternatywna - koncerty w Trójmieście


Od 2014 roku nagrywają EP-ki i występują na największych festiwalach muzycznych w Polsce i
zagranicą (między innymi na Off Festivalu, Open'erze czy węgierskim Sziget), ale dopiero w tym roku ukaże się ich debiutancki album. O tym, że warto na ten materiał czekać świadczą recenzję wcześniejszych EP-ek - o "Mikrofalach" z 2017 w Gazecie Magnetofonowej można było przeczytać: "Na polskiej scenie brakuje zespołów pokroju Battles czy PVT, które korzystają na równi z prawdziwych instrumentów, jak i z elektroniki, a repertuarem wpisują się bardziej w Nową Muzykę niż w Off-a. Niemoc ma spore szanse tę niszę zagospodarować".

Niemoc to trio z Zielonej Góry, które łączy senny nastrój z post punkiem i shoegazem, a nawet z elementami brzmień klubowych. O swojej twórczości w rozmowie z serwisem Hiro muzycy Niemocy opowiadają tak: "Muzyka jest fajna i fajnie się słucha i można potańczyć i się pośmiać albo popłakać i posłuchać tekstu i zapisać sobie ciekawy fragment. Nie potrzebuję w niej żadnych wyższych celów niż sam fakt tego, że sprawi mi ona przyjemność" i tego możecie się spodziewać po ich występach na żywo.

OXFORD DRAMA
Małgorzata Dryjańska - śpiew, instrumenty klawiszowe, gitara / Marcin Mrówka - gitara, wokale / Jarek Zagrodny - perkusja / Kuba Kutera - bas

Chociaż duet Oxford Drama istnieje od blisko pięciu lat, to dopiero ubiegły rok był przełomowy dla ich kariery. "Wróciliśmy do grania razem, wydaliśmy nasz drugi album, wypuściliśmy nasze pierwsze prawdziwe teledyski, sformowaliśmy skład na koncerty [...]" - tak wspominają ten intensywny okres.

Na "Songs" odeszli od popowo-elektronicznego brzmienia z pierwszego wydawnictwa, skłonili się ku dźwiękom bardziej charakterystycznym i unikalnym, co okazało się krokiem we właściwym kierunku. Jacek Świąder napisał o tym materiale: "Ich miękka, delikatna stylistyka jest u nas czymś bardzo oryginalnym, a w ich wieku - po prostu niezwykłym", z kolei według Bartka Chacińskiego z Polityki "Małgorzata Dryjańska rozwija się tu wokalnie, a nowa muzyka brzmi bardziej organicznie, przynosi więcej partii gitar i na tle [...] konkurencji electropopowej też się wyróżnia".

---

W Klubie Żak obowiązuje zakaz rejestracji imprez i zakaz robienia zdjęć profesjonalnym sprzętem w trakcie koncertów, przedstawień, seansów filmowych i zajęć warsztatowych. Klub Żak zastrzega sobie prawo do zmiany programu.

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    20-55 zł
20 zł I pula / 30 zł II pula – zniżka* na Kartę Dużej Rodziny
25 zł I pula / 35 zł II pula – ulgowe* dla studentów, uczniów, seniorów
35 zł I pula / 45 zł II pula – super zniżka* na Kartę do Kultury
45 zł I pula / 55 zł II pula – bez zniżek
Ostatni dzień sprzedaży I puli: niedziela przed danym koncertem

* wyłącznie za okazaniem ważnej legitymacji i KARTY przy zakupie biletów (1 bilet na 1 legitymację / 1 KARTĘ)
Ulgowe bilety przysługują wyłącznie studentom studiów stacjonarnych i niestacjonarnych (licencjackich i magisterskich, do 26 roku życia), uczniom oraz emerytom i rencistom – za okazaniem aktualnej, właściwej legitymacji.

Sprzedaż biletów bez zniżek: tickets.klubzak.com.pl

Sprzedaż biletów i karnetów oraz rezerwacje prowadzi kasa Klubu Żak codziennie w godzinach od 15.00 do 21.00 (w sb i nd od g.16.00 lub na pół godziny przed I seansem).
Kontakt: kasa@klubzak.com.pl; Tel. 58 344 05 73 lub 58 345 15 90 – w.117 / Płatność za bilety gotówką lub kartą.

Bilety bez zniżek można nabywać w naszym sklepie internetowym: tickets.klubzak.com.pl.
Na stronie www.trojmiasto.pl bilety bez zniżek są dostępne online poprzez link „kup bilet” dostępny w wydarzeniu.

Rezerwacje wyłącznie: kasa@klubzak.com.pl. Potwierdzone rezerwacje na koncerty, spektakle, PC Dramę należy odebrać w ciągu 5 dni od dnia potwierdzenia rezerwacji (nieopłacone w terminie rezerwacje są anulowane). Nie przyjmujemy rezerwacji na ostatnie 20 miejsc na dany koncert.

Liczba biletów w danej puli limitowana. Zakupione bilety i karnety nie podlegają zwrotom. Wszystkie ceny zawierają podatek VAT. Koncert z ograniczona liczbą miejsc siedzących, a w przypadku dużego zainteresowania koncertem koncert bez miejsc siedzących.