stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Gdański Klub Imprez na Orientację "Bezdroża", Bractwo Przygody Almanak i Stowarzyszenie SUM zapraszają w dniu 11 listopada 2017 do udziału w Niepodległościowej Grze Miejskiej w ramach cyklu "Trójmiejskie Gry Parkowe na Orientację Almanak".

25 listopada - 25 grudnia 2024, g. 12:00

Gdańsk,
Wstęp wolny
sty 11

sobota, g. 10.00

Gdańsk,
Wstęp wolny
Impreza ma charakter edukacyjny i popularyzujący wiedzę o Gdańsku oraz orientację w terenie. Gra rozgrywa się na terenie Starego i Głównego miasta. Na starcie organizator tłumaczy zasady i odpowiada na każde nurtujące uczestników pytanie.

1. Organizatorzy:

Gdański Klub Imprez na Orientację "Bezdroża"
Bractwo Przygody Almanak Stowarzyszenie Kultury Fizycznej
Stowarzyszenie SUM Gdańsk
Herbaciarnio-Kawiarnia Podróżnicza POŁUDNIK 18
Kierownik zawodów: Wojciech Suchy, tel. +48 502 765 536

2.Sponsorzy:

-Herbaciarnio-Kawiarnia Podróżnicza 18 Południk
-Sklep turystyczny Tuttu.pl

3. Terminy i miejsca:

Najbliższy: sobota 11.11.2017 - Główne Miasto w Gdańsku

Kolejne edycje Gier Parkowych na Orientację:

12.11 - Kiełpińskie Doły (Kokoszki)
19.11 - Park Reagana (Przymorze Wielkie)
03.12 - Kiełpinek (Jasień)

4. Kategorie startowe:

Uczestnicy będą mieli do wybory jedną z trzech tras:

- Trasa A "Po drodze: Wolność i Niepodległość", długość 4,3 km, nawiązująca do historii Gdańska w tym wątków niepodległościowych oraz do gdańskich patrycjuszy;
- Trasa B "Z mapą po mieście w Święto Niepodległości", długość 3,3 km, nawiązująca również do historii Gdańska lecz krótsza i z mniejszą ilością punktów;
- Trasa C "Spacer z asystą dzieci", długość 1,2 km, najkrótsza, dedykowana dla dzieci i rodzin z dziećmi.

Każdy zespół na starcie otrzyma fragment planu miasta z zaznaczonymi miejscami, które należy odnaleźć. Na trasie, po dotarciu do miejsca zaznaczonego na mapie, każdemu z tych miejsc należy przyporządkować numer zdjęcia, które na ogół nie ukazuje całego obiektu a raczej tylko jego jedną część lub jedynie pewien detal oraz odpowiedzieć na pytanie odnoszące się do danego miejsca. Odpowiedź na pytanie uzyskamy po dokładnym obejrzeniu obiektu, przeczytaniu inskrypcji, tablic etc. Odpowiedzi wpisujemy do karty odpowiedzi, którą po zakończeniu spaceru oddajemy wraz z mapą w tym samym punkcie, gdzie mieści się start czyli na Targu Węglowym. Nasza Niepodległościowa Gra Miejska jest krajoznawczą imprezą na orientację, zatem jednym z punktów, które należy odnaleźć będzie punkt oznaczony tzw. lampionem czyli biało-czerwoną kartką papieru, takim samym jaki stosujemy w turystycznych imprezach na orientację. Przy lampionie powieszona będzie kredka, za pomocą której, do Karty odpowiedzi, należy wpisać kod wydrukowany na lampionie.

Obowiązkowe jest posiadanie własnego długopisu lub ołówka do zaznaczania właściwych odpowiedzi.

Na wszystkich trasach kolejność potwierdzania Punktów Kontrolnych DOWOLNA!!!

Na wszystkich trasach dopuszcza się start indywidualny lub zespołowy. Osoby niepełnoletnie mogą startować tylko pod opieką pełnoletniego opiekuna prawnego, lub za jego pisemną zgodą, którą należy przekazać w biurze zawodów.
Warunkiem sklasyfikowania zawodnika/zespołu jest dotarcie na metę wszystkich członków zespołu oraz wręczenie karty startowej do rąk sędziego mety.

5.Miejsce i biuro zawodów:

Targ Węglowy w Gdańsku.
Biuro czynne od godz. 12:00.

Dojazd:

Dojazd do Centrum Gdańska kolejką SKM lub środkami komunikacji miejskiej.
Dalej pieszo na Główne Miasto.

6. Program imprezy:

12:00 - Otwarcie biura zawodów
12:00 - 15:00 start z interwałami czasowymi. Minuty startowe przydzielane będą w sekretariacie zgodnie z kolejnością rejestracji uczestników na starcie.
16:00 - planowane zamknięcie mety

7. WARUNKI UDZIAŁU

Osoby niepełnoletnie do 12-tego roku życia mogą brać udział jedynie pod opieką osoby pełnoletniej zgłoszonej jako uczestnik tej samej drużyny. Startując pod opieką innej osoby dorosłej niż jej opiekun prawny (rodzic) muszą posiadać pisemną zgodę opiekuna prawnego, którą należy przekazać w biurze zawodów.

Osoby niepełnoletnie w wieku 13-17 lat mogą startować tylko pod opieką pełnoletniego opiekuna prawnego (rodzica), lub za jego pisemną zgodą, którą należy przekazać w biurze zawodów.

Podczas rejestracji należy w sekretariacie Rajdu pozostawić wypełnioną i podpisaną zgodę (wzór do pobrania na stronie organizatorów lub w sekretariacie w dniu zawodów). Osoby nieletnie bez zgody opiekunów nie będą dopuszczone do startu.

8. Świadczenia:

-kolorowa mapa na każde dwie osoby w drużynie, zgłoszone w terminie podstawowym. (piątek)
-1 punkt do Odznaki Imprez na Orientację --> patrz REGULAMIN

9. Uwagi końcowe:

-każdy uczestnik startuje na własną odpowiedzialność (w przypadku uczestników niepełnoletnich na wyłączną odpowiedzialność rodzica lub opiekuna prawnego);
- zawodnicy ubezpieczają się we własnym zakresie;
-za stan zdrowia zawodników odpowiadają osoby zgłaszające do zawodów;
- każdy uczestnik zgłaszając się na imprezę akceptuje regulamin Trójmiejskich Gier Parkowych dostępny na stronie: Trójmiejskie Gry Parkowe na Orientację - Regulamin

Zobacz naszą wideo relację z ostatniej, letniej Gry Miejskiej pt. Dominik


Wszystkie szczegóły i formularz zgłoszeniowy na stronie: Trójmiejskie Gry Parkowe na Orientację
Kontakt mailowy: parkowe@almanak.pl

Informacja o biletach

OPŁATY

Dzięki wsparciu ze strony Stowarzyszenia SUM impreza jest zwolniona z opłaty startowej.

Zgłoszenia drogą internetową przyjmowane są najpóźniej do piątku 10 listopada 2017, do godz. 20:00. Po tym terminie start możliwy będzie w miarę dostępnych map w biurze zawodów (również prosimy o zgłoszenia elektroniczne)

Na każdą trasę ustalony jest limit zgłoszeń. Na miejscu, w biurze zawodów przyjmowane będą zgłoszenia tylko do wyczerpania zapasu map. Zalecamy zgłoszenia poprzez internet. Osobom zgłoszonym po terminie oraz w bazie zawodów nie gwarantujemy możliwości udziału w imprezie.

Chcesz wziąć udział
>>>Wypełnij formularz rejestracyjny

Przeczytaj także