Nieznośna lekkość bytu w Ameryce Południowej Plama Gdańsk Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Nieznośna lekkość bytu w Ameryce Południowej

GAK Plama (ul. Pilotów 11, Gdańsk Zaspa) i Rada Dzielnicy Zaspa Młyniec zapraszają na kolejne spotkanie o podróżach w ramach cyklu Na krańcach świata. 9 lutego Mikołaj Wyszkowski (m.in. instruktor ceramiki w Plamie!) i Ludwika Cieśla opowiedzą o swojej 7-miesięcznej podróży po Ameryce Południowej. Zapraszamy, wstęp wolny.

Czas naszej podróży podzielony był pomiędzy wolontariaty oraz eksplorowanie natury Ameryki Południowej. Natura oraz niespodziewane przeprawy przez dżungle zaskoczyły nas już w 1 tygodniu podróży, o czym z chęcią opowiemy.
Usłyszycie też m.in. o 2-miesięcznym wolontariacie w tropikalnym hostelu, dzięki któremu stworzyliśmy projekty artystyczne takie, jak: 3 instalacje land-artowe, obraz oraz 2 płaskorzeźby. O wolontariacie, na którym uczyliśmy się o procesie reforestacji u lokalnej, ekwadorskiej organizacji REFA. O zmianach społecznych w Peru. O miastach na wodzie, rdzennych wioskach z wysokich gór Kolumbijskich. Chętnie podzielimy się naszym doświadczeniem z niestandardowymi destynacjami turystycznymi, które poszerzyły nasze rozumienie o tym jak bardzo zróżnicowane jest społeczeństwo Ameryki Południowej. O naszych faworytach spośród niezliczonych szlaków, które pokonaliśmy w naturze.
Nasz pokaz to zbiór prywatnych historii, które odpowiadają na pytanie: co najlepszego wydarzyło się podczas tych 7 miesięcy podróżowania bez planu, z tylko jedną przyświecającą ideą - mamy absolutną swobodę w decydowaniu o tym, co chcemy, aby się wydarzyło. Wiemy, że niesamowita kultura i natura Kolumbii, Ekwadoru oraz Peru w zderzeniu z naszymi pasjami oraz otwartością na doświadczenia obudziła w nas swobodę twórczą. Opowiemy jak odbyliśmy podróż powolną, budżetową oraz wpisującą się w nasze artystyczne cele. Odczarujemy backpacking w ekstremalnej odsłonie.

Projekt dofinansowany ze środków Rady Dzielnicy Zaspa Młyniec w ramach cyklu "Na krańcach świata" - pokazy slajdów, spotkania z podróżnikami.