stat
Impreza już się odbyła

Nigdy więcej wojny

W dniach 29.08-01.09.2024 Teatr Atelier im. Agnieszki Osieckiej stanie się miejscem niezwykłego spotkania z historią i sztuką. Koncert "Nigdy więcej wojny", organizowany z okazji 85. rocznicy wybuchu II wojny światowej, to wydarzenie, które na długo zapadnie w pamięć.

wrz 27

piątek, g. 19:00

bilety 129 - 160 zł
Kup bilet
paź 19

sobota, g. 19:00

bilety 50 zł
Kup bilet
Przez cztery wieczory wybitni artyści przeniosą nas w świat emocji i refleksji, interpretując utwory inspirowane poezją polskich, żydowskich i ukraińskich poetów. To będzie nie tylko koncert, ale również artystyczny manifest przeciwko wojnie i hołd złożony wszystkim ofiarom konfliktów zbrojnych.

koncerty w Trójmieście


Wyjątkowa atmosfera, wspaniali artyści



Wśród gwiazd wieczoru znajdą się:
Anna Sroka-Hryń aktorka, wokalistka i reżyserka, która swoim potężnym głosem poruszy serca słuchaczy, interpretując najbardziej wzruszające wiersze o wojnie i miłości,
Joanna Knitter wokalistka i wykładowczyni balansując między niezmierzoną energią a niezwykłą subtelnością wprowadzi nas w intymny świat poezji, odsłaniając jej najskrytsze zakamarki,
André Ochodlo  pieśniarz i reżyser, znany z niezwykłej interpretacji poezji jidysz, przeniesie nas w świat refleksji nad przemijaniem i sensem życia,
Uliana Savchenko wokalistka i gitarzystka, swoim wyjątkowym głosem i charyzmą sprawiająca, że poezja ukraińska zabrzmi jak nigdy dotąd.

Artystom towarzyszyć będzie szerokie grono znakomitych muzyków, w tym m.in. wybitny kwartet smyczkowy Atom String Quartet czy niemiecki wirtuoz gitary Ronny Graupe, tworząc niepowtarzalną atmosferę muzyczną.

Poezja jako broń przeciwko wojnie


W repertuarze koncertu znajdą się utwory inspirowane twórczością takich poetów jak Krzysztof Kamil Baczyński, Mordechai Gebirtig, Kadya Molodowsky czy Jacek Stanisław Buras. To właśnie poezja, jako uniwersalny język przekazu emocji i myśli, pozwala nam lepiej zrozumieć doświadczenia ludzi dotkniętych wojną.

W sercu tego projektu płonie płomień nadziei. Mimo bolesnej przeszłości, wciąż wierzymy w siłę sztuki i empatii, które mogą zjednoczyć ludzi, niezależnie od ich pochodzenia. To wezwanie do pojednania, do przebaczenia i do budowania przyszłości opartej na wzajemnym szacunku. Wykonawcy, poprzez swoją twórczość, chcą pokazać, że nawet w obliczu największych tragedii, ludzka dusza potrafi się podnieść i znaleźć siłę do życia. To apel, byśmy razem tworzyli świat, w którym wojna będzie jedynie wspomnieniem, a przewodnimi wartościami staną się miłość i zrozumienie.