Nighthawks - twórcy Smooth Jazz - JaZzGdyni Klub Pokład Gdynia Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Nighthawks - twórcy Smooth Jazz - JaZzGdyni Opinie (2)

Informacje o całym cyklu i zakup biletów online => www.jazzgdyni.pl

jazz - koncerty w Trójmieście

Reiner Winterschladen - trąbka, flugelhorn

Dal Martino - bas, gitara, instr. klawiszowe, śpiew


Niemiecki duet pojawił się, i zrobił natychmiastową furorę, na fali popularności muzyki nujazzowej jesienią 1998 r. Debiutancki album "Citizen Wayne" zaoferował hipnotyczne rytmy, klimatyczne aranżacje, i na tym tle, czyste, ciepłe brzmienie trąbki opowiadające historie z wielkiego miasta, pełne niepokoju i tęsknoty. Publiczność i krytycy byli zgodni w aplauzie dla nowego duetu, a z biegiem czasu Nighthawks zadomowili się na scenie muzyki klubowej i lounge, należąc do większych gwiazd tych gatunków. Nazwa zespołu pochodzi od słynnego obrazu Edwarda Hoppera z 1941 r. pokazującego samotność mieszkańców metropolii.

Pod firmą Nighthawks ukrywa się dwóch muzyków już wcześniej doskonale znanych - multinstrumentalista (najchętniej jednak grający na gitarze basowej) i producent Dal Martino oraz trębacz Reiner Winterschladen. Obaj byli muzykami od ponad dwudziestu lat, a spotkali się wcześniej w znanym zespole Trance Groove. Dal Martino należy do najbardziej rozchwytywanych sesyjnych basistów w niemieckojęzycznej części Europy, jest producentem muzyki filmowej i reklam telewizyjnych, prowadzi własną wytwórnię płytową. Reiner jest od 1995 r. do dzisiaj stałym członkiem orkiestry telewizji NDR, a wcześniej był trębaczem European Jazz Ensemble, Big Bandu Manfreda Shoofa oraz popowych zespołów Blue Box, Me & The Heat, Unknown Cases i Rausch. Obaj poznali się w Trance Groove i postanowili współpracować ściśle.

Obecnie promują najnowszy album "As The Sun Sets", do udziału w którym zaprosili Pat Appleton, wokalistkę formacji DePhazz. Jej aksamitny głos dominuje w kilku utworach, w kompozycjach instrumentalnych pojawiają się z kolei reminiscencje słynnych orkiestr rozrywkowych sprzed lat, zwłaszcza Berta Kaempferta, wsławionego współpracą z The Beatles. Te wpływy duet skomponował w całość utrzymaną w jazzującym stylu lounge. Muzyka Nighthawks jest lekka, ale ze znakiem jakości.

Oficjalna strona zespołu =>

Posłuchaj Nighthawks na myspace =>Bilety:
60 PLN w przedsprzedaży
70 PLN w dniu koncertu
do nabycia
online: sklep JaZzGdyni
w Gdyni: Tawerna przy klubie Pokład, Charlie Jazz Club, sklep muzyczny Puls w Gemini
w Gdańsku: Internet Cafe przy kinie Krewetka, Internet Cafe w Centrum Alfa przy Kinoplexie, Biuro Podróży Heban ul. Grunwaldzka 76/78 (wejście od Jaśkowej Doliny w bramie) tel. 58 346 12 82 w godz. 10.00 - 18.00