Występy odbędą się na Patelni - drewnianej platformie nad plażą przed wejściem na pomost spacerowy. Wejście na koncert wymaga zakupu biletu wstępu na molo.
folk / reggae / world - koncerty w Trójmieście
Imprezę rozpocznie
Bogusław Nowicki z programem z płyty "Optymizmu gram". Gwiazdą wieczoru będzie znany polski folkowy zespół
Carrantuohill z gościnnym udziałem harfistki
Anny FaberGrupa
CARRANTUOHILL istnieje od 1987 roku. Wykonuje zarówno tradycyjną muzykę celtycką rodem z Irlandii i Szkocji, jak i własne opracowania aranżacyjne oparte na "celtyckich korzeniach". Wykorzystuje przy tym bardzo stylowe instrumentarium (skrzypce, uilleann pipes, bouzuki, cittern, bodhran, flety, tin whistles, akordeon, mandolina, gitara akustyczna) poszerzając brzmienie o instrumenty perkusyjne, klawiszowe oraz gitarę basową.
CARRANTUOHILL wielokrotnie gościł w IRLANDII. W 1994 roku jako uczestnik warsztatów muzycznych South Sligo Summer School w Sligo, prowadzonych przez najlepszych znawców i wykonawców muzyki irlandzkiej. Później kolejno w 1997, 1999 i 2004 roku koncertując m.in. na jednym z największych irlandzkich festiwali - "Cork Folk Festival" oraz w słynnym "Fox's Pubie" czy też w "St'Anns Church" w Dublinie. Irlandzkie koncerty Carrantuohill odbywały się również w Galway oraz w lipcu 2005 roku na jednym z największych - festiwalu "Dancing with Lunasa" w malowniczym zamku w Kinnitty. W Irlandii powstawały też liczne teledyski zespołu.
W 1998 roku CARRANTUOHILL koncertował w USA na osobiste zaproszenie Czesława Miłosza tworząc muzyczną oprawę Międzynarodowego Festiwalu Poetyckiego w Claremont McKenna College w Kalifornii.
Od 2004r. jest gościem festiwalu "Roches de Celtiques" w Rochetaillee we Francji. Popularność zespołu właśnie w tym kraju wzrosła do tego stopnia, że powstał management zespołu we Francji. Zespół miał już okazję wystąpić na koncertach w Lyonie, Chambles, St.Etienne, St.Victor, Villard de Lans, Caloire. Powstała również strona internetowa widowiska "Touch of Ireland".
W 2007r. zespół otrzymał najbardziej prestiżową nagrodę Polskiego Przemysłu Fonograficznego - FRYDERYKA 2006 w kategorii Album Roku Etno - Folk za płytę "SESSION NATURAL IRISH & JAZZ".
CARRANTUOHILL zrealizował dotąd blisko 2000 koncertów w kraju i za granicą.
www.carrantuohill.art.pl
Anna Faber jest jedyną harfistką w kraju, która wychodzi poza konwencje muzyki klasycznej. Grała jako support dla Ritchiego Blackmore'a (Deep Purple), występowała z Krzysztofem Ścierańskim, Michałem Urbaniakiem i Tytusem Wojnowiczem. Ponadto jest jedyną w Polsce artystką grającą na harfach elektrycznych. Występuje na licznych polskich i europejskich scenach. Jej koncerty to show: harfistka nosi na sobie małą harfę elektro-celtycką, przełamując konwencję harfy jako instrumentu cichego i klasycznego. Ma oryginalny image, gra muzykę podobającą się szerokiej publiczności.
www.annafaber.pl
Bogusław Nowicki - wokalista, wykonawca piosenki autorskiej, literat, kompozytor, występuje z koncertami, które określa jako "piosenki z tekstem".
Przed laty jego piosenki wygrywały wszystkie znaczące konkursy i przeglądy studenckie, od "Szklarskiej Poręby" po łódzką "Yapę" i gdańską "Bazunę", zdobywały tytuły "Studenckich Piosenek Roku". Tak było z "Gawędziarzami", "Uśmiechniętymi dziewczynami" czy "Poszukiwaniami".
Potem były programy telewizyjne (m.in. krakowski Spotkania z Balladą, Turnieje Kabaretowe, autorski recital Ja i ten świat/ reż. Paweł Karpiński), występy na festiwalach w Opolu, gdzie zdobył nagrodę za piosenkę "Teoretyrada" zaprezentowaną w pamiętnym kabaretonie "Ostry dyżur". Jak się później okazało, było to jedyne publiczne wykonanie tego utworu, natychmiast objętego zakazem prezentacji w mediach i na scenie.
Oprócz piosenek pisanych dla siebie, Bogusław Nowicki tworzy teksty dla innych artystów, śpiewających w najróżniejszych stylach.
Przede wszystkim jednak jest twórcą własnych, bardzo osobistych ballad, które wydał na trzech płytach. Pierwsza nosi tytuł "Ballady", druga -"Oceany" oraz najnowsza " Optymizmu gram".