Nocny Duathlon - Airport Gdańsk Port Lotniczy Gdańsk Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Nocny Duathlon - Airport Gdańsk Opinie (14)

Nocny Duathlon - Airport Gdańsk odbędzie się w nocy z 21/22 maja. To niecodzienna propozycja dla kolarzy i biegaczy, bo zawody rozegrane będą na pasie startowym i drodze kołowania samolotów Portu Lotniczego im Lecha Wałęsy. Start w nocy miedzy 01.00, a 03.00. poprzedzą wszystkie procedury obowiązujące przy odprawie przed wylotem..., a później niezwykła przygoda startu na na 5cio kilometrowej pętli rowerowej i 2.5 kilometrowej pętli biegowej.

Rywalizacja duthlonowa odbędzie się na dystansie sprinterskim 5km bieg/15km rower/2.5 km bieg. Emocje, ogień w nogach i niezwykła droga do przejechania - 60cio metrowej szerokości pas startowy o długości dwóch i pół kilometra, oświetlony na biało i niebiesko, a równolegle droga kołowania z niebieskim świetlnym podprowadzeniem jako trasa biegowa...

Oferta skierowana jest do zawodników indywidualnych, ale także dwuosobowych sztafet. Zawodnicy startujący w parach podzielą start na dyscypliny. Jedna osoba pobiegnie dwukrotnie, najpierw otwierający rywalizację dystans 5ciu kilometrów, a następnie ( po przejechaniu przez partnera 15stu km na rowerze) jeszcze 2,5 km na zakończenie zawodów.

Duathlon zostanie rozegrany nocą, dlatego Organizatorzy szczególną wagę przykładają do bezpieczeństwa. Wprawdzie pas startowy i droga kołowania będą podświetlone, to jednak każdy kolarz będzie musiał wyposażyć swój rower w lampkę.Ambasadorem zawodów jest Jakub Ruciński, sopocianin, znakomity kolarz, jeden z najlepszych triathlonistów i duathlonistów w kraju w Agegruop M40. Kuba zaprasza do rywalizacji wszystkich bez względu na poziom wytrenowania. Jak mówi: "Pewnie będą zawodnicy, którzy będą chcieli się pościgać, ale zapraszamy wszystkich chętnych, którzy ten start potraktują zupełnie rekreacyjnie. To może być super przygoda dla każdego. Zapewniam, przejazd na rowerze po pasie startowym daje wielką frajdę..."

Imprezę będzie można śledzić na stronie gdansk.pl a także domety.pl.

A zatem, wystartuj i wyląduj na lotnisku im. Lecha Wałęsy w Gdańsku. To nie będzie jednak podróż lotnicza, to będzie wielka przygoda, którą przeżyjesz na ziemi. Zapraszamy na ściganie się po pasie startowym i drodze kołowania gdańskiego lotniska.