Nocny Kochanek B90 Gdańsk Sprawdź!
stat

Nocny Kochanek

Nocny Kochanek oraz Bruklin w Gdańsku! Utwory z najnowszej płyty Nocnego Kochanka będzie można usłyszeć na żywo już jesienią podczas trasy koncertowej promującej album. Muzycy rozpoczną serię występów 8 października w Zabrzu i odwiedzą 30 polskich miast w tym Gdynię i Gdańsk!

HARMONOGRAM:
18:00 - BRAMKA
19:00 - 19:45 - BRUKLIN
20:15 - NOCNY KOCHANEK

ciężkie brzmienia - koncerty w Trójmieście


Nocny Kochanek to muzycznie klasyczny heavy metal inspirowany gigantami gatunku, co słychać na pierwszy rzut... ucha. Teksty zawierają specyficzny nocno-kochankowy humor i zazwyczaj opierają się na faktach, czasami nawet autentycznych..! Wykorzystując humor bazujący często na pastiszu, grach językowych i abstrakcji, Nocny Kochanek rysuje obraz polskiej subkultury metalowej z ogromnym dystansem do samych siebie oraz do wizerunku kojarzonego zazwyczaj z klasycznym heavy metalem.
"O Jeden Most Za Daleko" to płyta eklektyczna, będąca dość szerokim przekrojem muzyki rockowo-metalowej - od akustycznych rockowych klimatów w stylu Boston, poprzez rock and rolla à la Van Halen, klasykę typową dla Iron Maiden i Judas Priest, po bardziej agresywne granie spod znaku Iced Earth czy Metalliki. Tematyka tekstów typowa dla Nocnego Kochanka: miłość. Ciekawostką jest "Numer z Banjo", w którym pierwsze skrzypce gra... banjo.

"O Jeden Most Za Daleko" to czwarty studyjny album zespołu Nocny Kochanek. Premiera wydawnictwa: piątek - 23 września 2022. Płyty CD do nabycia w preorderze na sklep.nocnykochanek.pl oraz w sklepie Mystic! Trasa koncertowa "O Jeden Koncert Za Daleko Tour" to wycieczka po Polsce, promująca czwarta album zespołu Nocny Kochanek! Do zobaczenia!

Bruklin to klasyczny rockowy kwintet założony w 2018 roku w Łodzi. W swoich utworach łączy gitarowe brzmienie z miejską poetyką tekstów autorstwa Bartłomieja Makrockiego - wokalisty i frontmana grupy.

Osiągnięcia:
Zdobywcy Złotej Kosy w Antyfeście Antyradia (2019)
Zwycięscy Przeglądu Kapel Rockowych organizowanego przez Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie (2019)
Występ na 25 Pol'and'rock Festival
Wydanie EP pt. #nieznam z autorskim materiałem (2019)
II miejsce oraz nagroda w postaci realizacji teledysku w konkursie Rockowanie. Gramy Maanam (2020)
Nominacja dla teledysku "Femme fatale" do nagród ogólnopolskiego festiwalu PL Music Video Awards (2021)
Nominacje do plebiscytu Płyta Rocku Antyradia 2021 w kategoriach przebój rocku i zespół rocku.

Informacja o biletach