Bractwo Przygody Almanak zaprasza do udziału w Nocnym Sztubaku - Akademickiej Imprezie na Orientację, która odbędzie się w środę 21 marca od godz. 18:00 na terenie Głównego Miasta Gdańska. Jeśli lubisz chodzić z mapą lub biegać na świeżym powietrzu, to świetna okazja do sprawdzenia swoich możliwości, nie wyjeżdżając nigdzie za miasto, albowiem impreza rozgrywa się w terenie miejskim na campusach trójmiejskich uczelni oraz osiedlach mieszkaniowych.
Nocny Sztubak to bardzo dobra okazja, aby wybrać się na spacer całą rodziną - z dzieckiem, a nawet z babcią, bo przede wszystkim liczy się dobra zabawa na świeżym powietrzu. Mniej zaawansowanych i początkujących uczestników zapraszamy na
trasę Adept lub
Stażysta. Tym, którzy wolą rywalizację lub uprawiają Biegi na Orientację bardziej profesjonalnie polecamy
trasę Terminator i
Doktorant, którą można potraktować jako trening czy sprawdzian własnych umiejętności.
Trasy pomyślane są jako klasyczna impreza typu Bieg na Orientację i mamy nadzieję zachęcą wiele osób do uprawiania tej dyscypliny sportu. Na wszystkich trasach obowiązuje elektroniczny system potwierdzania punktów kontrolnych SportIdent.
Zawody mają charakter edukacyjny i popularyzujący orientację w terenie. Teren jest łatwy w orientacji, bezpieczny i bardzo ciekawy. Za każdym razem organizator tłumaczy zasady i odpowiada na każde nurtujące uczestników pytanie.
Chcesz wystartować?
Wypełnij formularz elektronicznyProgram imprezy:18:30 - 20:00 praca biura zawodów, zapisy uczestników. Można przyjść o dowolnej godzinie w podanym przedziale czasu.
19:00 godzina "zero" - rozpoczęcie zawodów
19:01 - 20:00 starty interwałowe wszystkich zawodników / zespołów
21:00 godzina zamknięcia mety.
21:00 - 22:00 planowane zbieranie punktów.
Dla każdego zespołu zgłoszonego internetowo zarezerwowana zostanie przynajmniej 1 mapa startowa. Rezerwacja map obowiązuje do godz. 19:30. Po tej godzinie mapy zostaną rozdysponowane wśród uczestników zgłoszonych w dniu imprezy, a start będzie możliwy jedynie do wyczerpania puli dostępnych map.
Miejsce i biuro zawodów:Miejsce akcji:
Sklep Harcerski Dziupla, ul. Za Murami 2-10Biuro czynne od godz. 18:30
Organizatorzy:Bractwo Przygody Almanak Stowarzyszenie Kultury Fizycznej
Sklep Harcerski Dziupla
Kawiarnia Podróżnicza Południk 18
Kierownik zawodów: Wojciech Suchy, tel. +48 502 765 536
Kontakt mailowy: parkowe@almanak.pl
Sponsorzy:-Herbaciarnio-Kawiarnia Podróżnicza 18 Południk -Sklep Harcerski Dziupla -Sklep turystyczny Tuttu.pl Kolejne edycje Sztubaka i Rodzinnych Gier Parkowych na Orientację:
Terminy edycji 2018:
15 i 28 kwietnia
13, 23 i 27 maja
10 i 24 czerwca
8 i 22 lipca
5 i 19 sierpnia
Rodzaj i forma zawodów:Zawody o charakterze edukacyjnym i popularyzującym biegi i marsze na orientację w terenie miejskim na campusach trójmiejskich uczelni oraz osiedlach mieszkaniowych.
Trasy do wyboru:- Adept - trasa najkrótsza i najłatwiejsza (2-3 km w linii prostej), przeznaczona dla osób początkujących oraz dla tych, którzy nie lubią lub nie mogą się męczyć. Punkty kontrolne ustawione w łatwych nawigacyjnie miejscach.
- Stażysta - trasa średnia (3-4 km w linii prostej), w miarę łatwa, lecz wymagająca już pewnego myślenia koncepcyjnego i opracowania strategii odnajdywania punktów kontrolnych. Punkty kontrolne ustawione w miejscach ogólnodostępnych, lecz w pewnym oddaleniu / ukryciu na głównych ścieżek.
- Terminator - trasa dość długa(3-5 km w linii prostej), wymagająca dobrych umiejętności czytania mapy i szybkiego kojarzenia obiektów na mapie z terenem. Punkty kontrolne zlokalizowane w miejscach nieoczywistych, często ukryte przed okiem przypadkowego przechodnia, które należy odszukać na podstawie precyzyjnego odczytu mapy.
- Doktorant - trasa najdłuższa (4-7 km w linii prostej), najbardziej wymagająca (jak na doktoranta przystało), premiująca spostrzegawczość i umiejętność czytania mapy w biegu. Punkty kontrolne ustawione w miejscach wymagających bardzo precyzyjnej nawigacji.
Na wszystkich trasach kolejność potwierdzania Punktów Kontrolnych -
obowiązkowa! Wszystkie trasy oparte na systemie elektronicznego potwierdzania punktów kontrolnych SportIdent.
Na Nocnym Sztubaku dopuszcza się start indywidualny lub zespołowy w grupach o dowolnej liczebności. Warunkiem sklasyfikowania zawodnika/zespołu jest dotarcie na metę wszystkich członków zespołu, podbicie stacji META kończące pomiar czasu i odczyt karty w sekretariacie imprezy.
Szczegółowe informacje i regulamin imprezy na stronie OrganizatoraAktualności na Facebook'u