stat
Impreza już się odbyła

Bractwo Przygody Almanak oraz Kawiarenka Podróżnicza Południk 18 zapraszają do udziału w Nocnym Sztubaku. Akademicka Impreza na Orientację, o której mowa odbędzie się w środę, 20 lutego od godz. 18:30 na terenie gdańskiego Śródmieścia. Jeśli lubisz chodzić z mapą lub biegać na świeżym powietrzu, to świetna okazja do sprawdzenia swoich możliwości, nie wyjeżdżając nigdzie za miasto, albowiem impreza rozgrywa się w terenie miejskim na trójmiejskich osiedlach mieszkaniowych.

lis 27

środa, g. 09:00 - 19:30

Gdańsk Sopot,
Wstęp wolny
Nocny Sztubak to bardzo dobra okazja, aby wybrać się na spacer ze znajomymi lub całą rodziną, bo przede wszystkim liczy się tutaj dobra zabawa na świeżym powietrzu. Mniej zaawansowanych i początkujących uczestników zapraszamy na trasę Adept lub Stażysta. Tym, którzy wolą rywalizację lub uprawiają Biegi na Orientację bardziej profesjonalnie polecamy trasę Terminator i Doktorant, którą można potraktować jako trening czy sprawdzian własnych umiejętności.

Trasy pomyślane są jako klasyczna impreza typu Bieg na Orientację i mamy nadzieję zachęcą wiele osób do uprawiania tej dyscypliny sportu. Na wszystkich trasach obowiązuje elektroniczny system potwierdzania punktów kontrolnych SportIdent.

Zawody mają charakter edukacyjny i popularyzujący orientację w terenie. Teren jest łatwy w orientacji, bezpieczny i bardzo ciekawy. Za każdym razem organizator tłumaczy zasady i odpowiada na każde nurtujące uczestników pytanie.

Chcesz wystartować? Wypełnij formularz elektroniczny

1. Organizatorzy:
- Bractwo Przygody Almanak Stowarzyszenie Kultury Fizycznej
- Miasto Gdańsk - Wydział Rozwoju Społecznego
- Sklep Harcerski Dziupla
- Kawiarnia Podróżnicza Południk 18

Kierownik zawodów: Wojciech Suchy,
Kontakt mailowy: parkowe@almanak.pl / tel. +48 502 765 536

WWW: Nocny Sztubak
>>> Aktualności na Facebooku: Nocny Sztubak

2. Sponsorzy:
-Herbaciarnio-Kawiarnia Podróżnicza 18 Południk
-Sklep turystyczny Tuttu.pl

3. Terminy i miejsce:
Najbliższy: Środa, 20.02.2019 - Gdańsk Śródmieście
Miejsce akcji: Sklep Harcerski Dziuplazobacz na mapie Gdańska

Kolejne edycje Sztubaka i Rodzinnych Gier Parkowych na Orientację:
10.03 Gdynia Kamienna Góra
24.03 Gdańsk Kiełpinek
07.04 Park Reagana
14.04 Huzarskie Manowce
05.05 Dolina Samborowo

Już dziś zapisz sobie w kalendarzu!

4. Rodzaj i forma zawodów:
Zawody o charakterze edukacyjnym i popularyzującym biegi i marsze na orientację w terenie miejskim na osiedlach mieszkaniowych oraz na campusach trójmiejskich uczelni.

5. Trasy do wyboru:
- Adept - trasa najkrótsza i najłatwiejsza (2-3 km w linii prostej), przeznaczona dla osób początkujących oraz dla tych, którzy nie lubią lub nie mogą się męczyć. Punkty kontrolne ustawione w łatwych nawigacyjnie miejscach.
- Stażysta - trasa średnia (3-4 km w linii prostej), w miarę łatwa, lecz wymagająca już pewnego myślenia koncepcyjnego i opracowania strategii odnajdywania punktów kontrolnych. Punkty kontrolne ustawione w miejscach ogólnodostępnych, lecz w pewnym oddaleniu / ukryciu na głównych ścieżek.
- Terminator - trasa dość długa (3-5 km w linii prostej), wymagająca dobrych umiejętności czytania mapy i szybkiego kojarzenia obiektów na mapie z terenem. Punkty kontrolne zlokalizowane w miejscach nieoczywistych, często ukryte przed okiem przypadkowego przechodnia, które należy odszukać na podstawie precyzyjnego odczytu mapy.
- Doktorant - trasa najdłuższa (4-7 km w linii prostej), najbardziej wymagająca (jak na doktoranta przystało), premiująca spostrzegawczość i umiejętność czytania mapy w biegu. Punkty kontrolne ustawione w miejscach wymagających bardzo precyzyjnej nawigacji.

Kolejność potwierdzania punktów kontrolnych jest obowiązkowa
Wszystkie trasy oparte na systemie elektronicznego potwierdzania punktów SportIdent.

Na Nocnym Sztubaku dopuszcza się start indywidualny lub zespołowy w grupach o dowolnej liczebności. Warunkiem sklasyfikowania zawodnika/zespołu jest dotarcie na metę wszystkich członków zespołu, podbicie stacji META kończące pomiar czasu i odczyt karty w sekretariacie imprezy.

6. Program imprezy:
-18:30-20:00 praca biura zawodów, zapisy uczestników. Można przyjść o dowolnej godzinie w podanym przedziale czasu.
-19:00 - godzina "zero" - rozpoczęcie zawodów
-19:01-20:00 starty interwałowe wszystkich zawodników / zespołów
-21:00 - godzina zamknięcia mety.
-21:00-22:00 planowane zbieranie punktów.

Dla każdego zespołu zgłoszonego internetowo zarezerwowana zostanie przynajmniej 1 mapa startowa. Rezerwacja map obowiązuje do godz. 19:30. Po tej godzinie mapy zostaną rozdysponowane wśród uczestników zgłoszonych w dniu imprezy, a start będzie możliwy jedynie do wyczerpania puli dostępnych map.

Szczegółowe informacje i regulamin imprezy na stronie Organizatora

Przeczytaj artykuł o imprezach na orientację od A do Z

Zobacz naszą wideo relację z edycji po Śródmieściu Gdańska

Informacja o biletach

Opłaty

- Osoby do 18 roku życia: 10,00 zł
- Dorośli powyżej 18 lat: 15,00 zł
- Wypożyczenie karty SportIdent (obligatoryjnie 1 dla zespołu): 5,00 zł

- Zakup karty SportIdent (na własność): 70,00 zł
- Zakup chipa SportIdent (na własność): 180,00 zł

Chcesz wystartować?
-Wypełnij formularz elektroniczny

Zgłoszenia przyjmowane są najpóźniej do wtorku 19.02.2019, do godz. 20:00. Po tym terminie start możliwy jest w miarę dostępnych map w biurze zawodów (również prosimy o zgłoszenia elektroniczne)

Osoby zgłoszone po terminie podanym powyżej, lub na starcie (w tym również osoby zwolnione z opłaty):

dodatkowo 5,00 zł (osoby do 18 lat)
dodatkowo 7,00 zł (osoby powyżej 18 lat).

Uwaga: Opłatę startową opłacamy w biurze imprezy.

Na każdą trasę ustalony jest limit zgłoszeń. Na miejscu, w biurze zawodów przyjmowane będą zgłoszenia tylko do wyczerpania zapasu map. Zalecamy zgłoszenia poprzez internet. Osobom zgłoszonym po terminie oraz w bazie zawodów nie gwarantujemy kompletu świadczeń.

Przeczytaj także