stat
Impreza już się odbyła

Nostalgia z SU46 czyli podróż starym pociągiem

  • sobota, 10 czerwca 2023
  • Lokalizacja
    Trójmiasto
  • Bilety
    90

Chojnickie Stowarzyszenie Miłośników Kolei, wraz z Turystyką Kolejową TurKol.pl zapraszamy na przejazdy pociągami specjalnymi prowadzonymi lokomotywą SU46-029 i w fotograficzną pogoń zabytkowym Autosanem H9-21 za pociągiem specjalnym na malowniczej linii kolejowej 215 w dniu 10 czerwca 2023!

16 września - 30 października 2023

Gdańsk Matarnia, Zespół Szkolno-Przedszkolny...
Lokomotywa SU46-029 to ostatnia w Polsce czynna lokomotywa spalinowa polskiej serii SU46 produkowanej w latach 70. w fabryce im. Hipolita Cegielskiego w Poznaniu. Lokomotywa ta odbywa właśnie pożegnalny przejazd po naszym regionie, ponieważ zbliża się termin wycofania jej z eksploatacji. Jest to zatem niepowtarzalna okazja na przejazd historycznym składem zestawionym z wagonów przedziałowych i wagonu barowego Wars w historycznym oliwkowym malowaniu, prowadzonym lokomotywą tej serii.

Oprócz możliwości przejazdu pociągiem przygotowaliśmy specjalną ofertę dla fotoamatorów, którzy lubią fotografować kolej. W ramach oferty Rezerwat/Niedźwiadek na odcinku Osie - Lipowa Tucholska, przesiądą się oni do zabytkowego autobusu Autosan H9-21, i wyruszą na szlak przed pociągiem aby mieć możliwość wykonania pamiątkowych zdjęć tego unikalnego pociągu na malowniczej linii kolejowej 215 przebiegającej przez piękne Bory Tucholskie.

Zapraszamy do skorzystania z oferty! Taka okazja już się nie powtórzy!

Rezerwacja Miejsc:
"TUR": https://forms.gle/p3vgknqtWauuoFsk7