stat
Impreza już się odbyła

Nowak Band

lis 28

czwartek, g. 19:30

Gdynia,
bilety 90 zł
Kup bilet
gru 3

wtorek, g. 20:00

Gdańsk,
bilety 119 zł
Kup bilet
Skład zespołu:

koncerty w Trójmieście


Paweł Nowak – akordeon
Dariusz Gutomski – kontrabas
Krzysztof Narodowski – perkusja
Aleksandra Świątek (gościnnie) - wokal


Zespół zaprasza na typowo wiosenny koncert poruszający się pomiędzy nastrojowymi standardami amerykańskiego jazzu i muzyki popularnej. Całość utrzymana będzie w konwencji muzyki jazzującej.

Paweł Nowak, lider zespołu, brał udział w ponad 20 krajowych i międzynarodowych (Dania, Niemcy, Francja, Szwecja, Grecja, Rosja, Litwa i Estonia) festiwalach oraz konkursach, zawsze zajmując wysokie lokaty. Jako solista, kameralista i wspólnie z orkiestrą występował już prawie 1000 razy. Jest liderem zespołów: Milonga Baltica, Trójmiejskie Trio Klezmerskie, Nowak Band oraz Armonica Arfeo. Na swoim koncie ma liczne nagrania dla radia i telewizji, gdzie był też gościem programów artystycznych. Jest pomysłodawcą i współorganizatorem wielu imprez muzycznych. Posiada jedną z największych w Polsce i nielicznych w Europie kolekcję akordeonów i instrumentów pokrewnych (ponad 80 eksponatów).

Informacje:
Lucyna Labudda,
tel.: 504-038-470



CZY WIESZ, ŻE...?

Zielony Dwór mieści się w najstarszym zachowanym w Sopocie budynku. Smacznie, a przede wszystkim zdrowo mogą tu zjeść zarówno dorośli jak i dzieci, dla których przewidziane jest specjalne menu. Dla najmłodszych gości odbywają się niedzielne cykliczne programy edukacyjno-rozrywkowe, które wprowadzają ich w świat szeroko rozumianej kultury i sztuki. Dorośli zaś mogą uczestniczyć w regularnych spotkaniach z muzyką (czwartki godz. 20.00), tangiem milonga (wtorki i niedziele godz. 18.00), a także z muzyką elektroniczną serwowaną przez znakomitych DJ-ów, przy której można tańczyć i doskonale się bawić (piątki i soboty godz. 21.00).

Zielony Dwór, zwany też Dworem Hiszpańskim, został zbudowany ok. 1570 roku. Z tamtego okresu pochodzi parter Dworu oraz oryginalnie zachowana piwnica na wino. Budynek został nadbudowany na początku XIX wieku i mieściła się w nim pierwsza w Sopocie stacja pocztowa. Do początku XVIII wieku stanowił własność znamienitych rodów gdańskich - patrycjuszy i burgrabiów królewskich. W tym czasie pełnił on funkcję letniej rezydencji, przeznaczonej na wypoczynek. Odbywały się tutaj spotkania towarzyskie, toczyło życie kulturalne.