Nowe idzie od morza do Wrzeszcza 2021 Gdańsk - Wrzeszcz Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Nowe idzie od morza wraca do Wrzeszcza! Utwory Kraftwerk śpiewane przez Gabę Kulkę, brazylijska tropicalia i inspirowany muzyką ludową rytuał przejścia na klarnet solo - zapraszamy Was na podróż w czasie i przestrzeni z muzyką we Wrzeszczu.

Relacja z imprezy

paź 8

piątek, g. 21:00

Gdańsk,
mar'22 4

piątek, g. 20:00

Gdańsk,
Zapraszamy w niezwykłe przestrzenie w formule secret concerts, w których premierowo usłyszycie najnowsze projekty polskich artystów.

muzyka alternatywna - koncerty w Trójmieście


To niecodzienne spektakle dźwiękowe, które w obrębie jednej dzielnicy przeniosą Was do innych muzycznych światów.

W programie:

18 sierpnia

JANTAR gra OBIAD
w składzie KUBA ZIOŁEK, TOMEK POPOWSKI, KRZYSZTOF KALISKI i GRZEGORZ TARWID

Nowy projekt muzyków takich zespołów jak Stara Rzeka, Alameda czy Innercity Ensemble. Historia zespołu sięga roku 2019 kiedy to 4 zupełnie obcych sobie muzyków spotkało się na wakacjach all inclusive w brazylijskim mieście Taboão da Serr. W hotelowej restauracji podczas śniadania Kuba Ziołek, Grzegorz Tarwid, Krzysztof Kaliski i Tomek Pop rozpoczęli interesującą dyskusję o wyższości białego albumu Caetano Veloso nad czarnym albumem Metalliki. 7 godzin później, gdy nastała pora obiadowa, narodził się zespół Jantar (po polsku Obiad). jego twórczość inspirowana jest życiem, szczęściem, smutkiem, śmiercią, przyrodą, diabłem, słońcem, psami, kawą, działką, grillem, emocjami, wodą mineralną, pejzażami górskimi oraz szeroko pojętą brazylijską muzyką popularną.

25 sierpnia
PAWEŁ SZAMBURSKI gra UROBOROSA


"Uroboros" to autorska, trzyczęściowa kompozycja stanowiąca muzyczny komentarz dla najważniejszych rytuałów i obrzędów przejścia w życiu człowieka. Paweł Szamburski - klarnecista, kompozytor i animator kultury, związany ze środowiskiem Lado - czerpiąc inspiracje z tradycyjnej muzyki ludowej, odnosi się również do gnostyckiego symbolu: węża z ogonem w pysku. "Uroboros" wyraża jedność duchową oraz fizyczną wszechrzeczy, symbolizuje nieskończoność w ruchu ciągłej destrukcji i odradzaniu się. To punkt wyjścia i zarazem dojścia dla muzycznej opowieści Szamburskiego. A zatem: "Narodziny" / "Życie" / "Śmierć" - w źródłach ludowych odpowiednio - kołysanka, wesele oraz pogrzebowa pieśń. W użyciu klarnety wsparte elektroniką. Tykający zegar matki oraz "infinite mode" na efekcie Alexander Sky-Fi.

31 sierpnia
HUBERT ZEMLER i GABA KULKA grają KRAFTWERK
razem z WOJTKIEM TRACZYKIEM


Powstali 50 lat temu w Niemczech i odmienili oblicze europejskiej i światowej sceny muzycznej. Mało kto wyobraża sobie muzykę bez twórczości Kraftwerk - założyciel grupy, Florian Schneider, który odszedł w ubiegłym roku stał się pretekstem do zaaranżowania utworów zespołu przez wokalistkę gabę Kulkę i perkusistę Huberta Zemlera z towarzyszeniem basisty, Wojtka Traczyka. Artyści wybrali utwory, które oprócz pięknych melodii, zaczerpniętych wydawałoby się od XIX-wiecznych romantyków, zawierają ważny przekaz społeczny, a "Das Model" czy "Computerliebe" brzmią aktualnie także i dziś. Artyści Wykonają je w wersjach oryginalnych, w języku niemieckim, ponieważ oddają one znacznie lepiej nastrój tego zjawiska

Koncerty odbywają się w formule secret concerts - o ich miejscu dowiecie się na 72 godziny przed wydarzeniem.

Organizacja: Nowe idzie od morza i Fundacja Palma
Wydarzenie dofinansowane ze środków Miasta Gdańska
Patroni medialni: Trojmiasto.pl, Wyborcza.pl Trójmiasto, Co Jest Grane 24, Hałasy i Melodie

Projekt plakatu: Tomek Pawluczuk

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    29 - 99 zł
Jantar I pula 29 II pula 39
Szamburski I pula 39 II pula 49
Kulka I pula 49 II pula 59
Karnety: 99