stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

O kulturze przy kawie / Rośliny magiczne

To spotkanie podczas którego dowiesz się trochę o magii i jej historii. Jak przeciętny człowiek radził sobie z przeciwnościami losu, kto mu w tym przeszkadzał oraz jak skuteczne okazywały się w tej materii rośliny? Od zarania dziejów czary, uroki, wróżby, gusła, rytuały i zabobony związane były z roślinami. Zanurzmy się w ten świat i poznajmy rośliny, które i dziś mogą okazać się pomocne w codziennym życiu.

maj 28

wtorek, g. 11:00 - 20:00

Wstęp wolny
cze 24

poniedziałek, g. 16:30

Sopot,
Wstęp wolny
Spotkanie poprowadzi: Michał Konkel

Z wykształcenia biolog, archeobotanik. Z pasji przyrodnik. Z zawodu zielarz-fitoterapeuta. Członek Polskiego Towarzystwa Zielarzy-Fitoterapeutów oraz Stowarzyszenia Herba Slavica. Edukator ziołolecznictwa. Prowadzi prelekcje, warsztaty oraz zajęcia terenowe z zakresu ziołolecznictwa, roślin przydatnych w surwiwalu, czy medycyny w czasie katastrof i na wypadek wojny. Propagator Supermarketu Natura, czyli świadomego i rozważnego korzystania z zasobów oferowanych nam przez przyrodę.

Zgromadzona podczas studiów i kursów wiedza pozwala mu niezwykle sprawnie poruszać się w dziedzinie zielarstwa, ziołolecznictwa i fitoterapii, zarówno w wymiarze teoretycznym, praktycznym, jak i w terenie. Swą karierę postanowił związać z edukacją ukierunkowaną na aspekty fitoterapii oraz szerzeniem wiedzy na temat roślin na licznie prowadzonych spacerach zielarskich.

slowianskizielnik.pl
facebook: slowianski zielnik

Kontakt:
gama@gak.gda.pl
58 346 41 05