ORGANy PLUS+ 2017 Wiosna + Haendel Kościół Św. Trójcy Gdańsk Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

ORGANy PLUS+ 2017 Wiosna + Haendel Opinie (2)

Wydarzenie w ramach

Festiwal ORGANy PLUS+ 2017 Wiosna
11.06 godz. 15:30
+ Haendel

Kompozytor dwóch narodów

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


Julian Gembalski organy, basso continuo
Elżbieta Grodzka - Łopuszyńska sopran

Kościół OO. Franciszkanów p.w. Św. Trójcy

Ostatni koncert wiosennej edycji festiwalu ORGANy PLUS+ odbędzie się w niedzielę 11. Czerwca i będzie obracał się w wokalnym kontekście śpiewu solowego jednej z najwybitniejszych sopranistek polskich - Elżbiety Grodzkiej- Łopuszyńskiej, którą do współpracy zaprosił niezrównany organista śląski - Julian Gembalski - doskonale znany gdańskiej publiczności ze swych zapierających dech w piersiach improwizacji. Oboje artyści wykonają dla nas kompozycje wokalne i organowe Jerzego Fryderyka Haendla. Tak zakończy się wiosenna edycja festiwalu naznaczona różnorodnym śpiewem, a wiadomo, że kto śpiewa, ten dwa razy się modli...

Festiwal ORGANy PLUS+ jest unikalną platformą realizacji i prezentacji muzyki spisanej do końca osiemnastego wieku w sposób jak najbardziej zbliżony do oryginału. Zarówno artyści jak i słuchacze będą mieli niepowtarzalną nigdzie indziej w Polsce możliwość kontaktu z muzyką dawnych mistrzów w takiej formie, w jakiej muzyka ta była prezentowana po raz pierwszy.

Światowej sławy artyści z Włoch, Szwajcarii, Holandii, Niemiec, Finlandii i Polski, oryginalne dawne instrumenty, dawne techniki wykonawcze, nie zmieniona od stuleci akustyka gotyckiego kościoła Św. Trójcy , oryginalne umiejscowienie muzyków na jedynym w Polsce Lektorium, wreszcie muzyka nie słyszana gdzie indziej w Polsce wprowadzą nas w sytuację uczestnika wydarzeń muzycznych z przed wieków.

Festiwal ORGANy PLUS+ zaprasza na krótką podróż w czasie !