Oberschlesien Ucho - Klub Muzyczny Gdynia Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Oberschlesien Opinie (2)

Koncert grupy Oberschlesien, która w ciekawy sposób zmienia stereotyp śląskości, jednocześnie nie ukrywając swoich inspiracji Rammsteinem.

Pomysłodawcą i inicjatorem powstania zespołu jest Marcel Różanka. W 2008 roku Marcel podejmuje współpracę z wokalistą Michałem Stawińskim. Powołują do życia Oberschlesien. Przez kilka lat trwają prace nad materiałem i debiutancką płytą. W 2012 roku grupa dostaje się do finału "Must Be The Music" i zajmuje 2. miejsce. Zaczyna koncertować - ponad 80 koncertów spotyka się z niezwykle entuzjastycznym odbiorem publiczności. 6 grudnia 2013 roku ukazuje się debiutancka płyta formacji - "Oberschlesien I", promocyjnie wsparta ogólnopolską trasą koncertową. Obecnie zespół tworzy sześciu doświadczonych muzyków, którzy pragną pokazać śląską tożsamość w nowym świetle. Zainspirowani formacją Rammstein, która śpiewając po niemiecku szybko podbiła światowe rynki muzyczne, Oberschlesien sięga po industrialne brzmienia z mocnymi tekstami śpiewanymi po śląsku. Efektem są szczere piosenki o radości życia, etosie pracy górnika, rozstaniach i powrotach, ludzkich słabościach, kobietach, motocyklach, czyli - o życiu. Oberschlesien zmienia stereotyp śląskości karykaturalnej i często trywialnej. Zespół mówi o sobie: chcemy pokazać wszystkim, że można pisać, śpiewać i myśleć po śląsku. Chcemy zrobić coś normalnego dla Ślązaka i coś ciekawego, innego dla ludzi, którzy ze Śląskiem nie mają, a być może chcieliby mieć coś wspólnego. Dla nich mamy krótkie, życiowe opowieści z głębokim przekazem, twardym akcentem oraz potężnym brzmieniem. Dzięki bezpośredniemu kontaktowi muzyków z publicznością wszystkie dotychczas zagrane koncerty, spotykały się z ciepłym przyjęciem. Potwierdzają to liczne pozytywne opinie wyrażane bezpośrednio przez fanów w internecie, jak również przez media. Warto dodać, że w maju 2014 film z udziałem Oberschlesien otrzymał GRAND PRIX DLA NAJLEPSZEGO FILMU 48HFP KATOWICE 2014. W sierpniu 2014 roku zespół rozpoczął współpracę z SP RECORDS. Obecnie muzycy pracują nad nowym materiałem fonograficznym.

ciężkie brzmienia - koncerty w Trójmieście


Skład zespołu:

Marcel Różanka - perkusja
Michał Stawiński - wokal
Wojtek Jasielski - gitara basowa
Adam Jurczyński - gitara elektryczna
Jacek Krok - gitara elektryczna
Tomasz Jagiełowicz - instrumenty klawiszoweBILETY: 25 zł (przedsprzedaż) / 35 zł (w dniu koncertu)

Dostępne w: Klub Ucho (biuro czynne pn.-pt., godz. 10:00-18:00, sprzedaż również w trakcie wszystkich imprez - przy wejściu do klubu), Salon Muzyczny PULS (Centrum Gemini, Gdynia, pn-sb. - godz. 11:00-21:00, nd. - 11:00-20:00), Ticketpro: http://www.ticketpro.pl/jnp/muzyka/1421895-oberschlesien-5.html

Cena "w dniu koncertu" obowiązuje przez cały dzień - niezależnie od godziny.

Pula biletów przeznaczonych do sprzedaży w dniu imprezy obowiązuje tylko wówczas, gdy wejściówki nie wyprzedadzą się w ramach przedsprzedaży. Sprzedaż biletów we wszystkich punktach stacjonarnych zamykamy o godz. 15:00 w dniu koncertu, a następnie wznawiamy dopiero bezpośrednio przed imprezą - w klubie.