stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Obrazy Ogniem Malowane to plenerowa akcja artystyczna, której motywem przewodnim jest ogień i światło zastosowane jako element instalacji rzeźbiarskiej, aranżacji przestrzeni czy działań teatralnych.

sty 30

piątek, g. 17:00

Gdańsk,
bilety 289 zł
sty 31

sobota, g. 11:00 - 13:00

Gdańsk,
bilety 20 zł
ulgowy 1-12 zł
Po raz pierwszy impreza odbyła się w 1993 r. i miała charakter warsztatów prowadzonych przez nieżyjącego już wybitnego ceramika Edwarda Roguszczaka. Niepoprzedzona żadnymi akcjami promocyjnymi skupiła duża widownię w bezpośrednim sąsiedztwie instalacji, jak również w oknach okolicznych dziesięciopiętrowych bloków. Tak duże zainteresowanie skłoniło nas do kontynuacji działań i nadania temu charakteru corocznej imprezy, w której uczestniczy coraz więcej artystów i widzów.

Do czynnego udziału zapraszamy wszystkich bez względu na wiek, wykształcenie, czy doświadczenie. Każdego kto ma pomysł na tegoroczną odsłonę imprezy i chęć, by go zaprezentować szerszej publiczności 20 października na trawniku przez Plamą, zachęcamy do kontaktu pod adresem mailowym daria@plama.art.pl.

alert Treść tworzona na podstawie materiałów prasowych organizatora.