Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów

Oczyszczeni - spektakl gościnny

spektakl dramatyczny
kasy:
58 301-13-28
wystawia:
Teatr Wybrzeże
czas trwania:
2 godz. 40 min. (bez przerw)
w ramach wydarzenia:
Wybrzeże Sztuki 2010
7.3 6 ocen 1 10
Sarah Kane
OCZYSZCZENI
spektakl TR Warszawa
Przekład: Krzysztof Warlikowski, Jacek Poniedziałek

Prapremiera polska: 15 grudnia 2001

Przełomowy dla polskiego teatru, łamiący kanony estetyczne i obyczajowe, szeroko znany na świecie spektakl o okrucieństwie i miłości ratującej człowieka przed całkowitym unicestwieniem. Jedna z pierwszych w kraju realizacji dramaturgii Kane. Laur Konrada na VI Festiwalu Sztuki Reżyserskiej "Interpretacje" w Katowicach, Nagroda Francuskiego Związku Krytyków Teatralnych za najwybitniejsze przedstawienie obcojęzyczne w sezonie 2002/2003 we Francji.

"Każda scena jest historią spazmu. Rozkosz i ból, łagodność i brutalność, tak jest przez cały czas. Nie opuścimy ani na chwilę niepokojących obszarów tożsamości, zaczynając od zamiany ubrań będącej wstępem do zamiany płci. Kochać, to dosłownie przejąć płeć drugiej osoby - mówi nam to przedstawienie. Zobaczymy mężczyznę całującego swojego kochanka, któremu po kolei zostaną amputowane ręce, język i nogi. Okrucieństwo jest jak gnój, na którym rosną błękitne kwiaty miłości.", Jean-Pierre Thibaudat, "Liberation".

Koprodukcja Wrocławskiego Teatru Współczesnego, TR Warszawa, Teatru Polskiego w Poznaniu, Hebbel-Theater w Berlinie i Theorem - Europejskiej Komisji Kultury.

Reżyseria: Krzysztof Warlikowski
Scenografia: Małgorzata Szczęśniak
Muzyka: Paweł Mykietyn
Reżyseria świateł: Felice Ross

Występują: Mariusz Bonaszewski (Tinker), Małgorzata Hajewska-Krzysztofik (Grace), Redbad Klijnstra (Graham), Stanisława Celińska (kobieta), Jacek Poniedziałek (Rod), Thomas Schweiberer (Carl), Tomasz Tyndyk (Robin), Renate Jett (monolog, śpiew), Fabian Włodarek (muzyk).

W sobotę 26.06 po spektaklu odbędzie się spotkanie z Krzysztofem Warlikowskim i zespołem aktorskim "Oczyszczonych" - ok. godz. 22.00. Zapraszamy!